Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 22:27

Nasi akrobaci na medal!

Świetnie spisali się reprezentanci MKS Żak Biała Podlaska w III Ogólnopolskich Zawodach w Akrobatycznych Skokach na Ścieżce „Młode Nadzieje” w hali sportowej w Chotomowie w województwie mazowieckim.

Autor: MKS Żak Biała Podlaska

W dwudniowej imprezie, organizowanej przez warszawski Klub Sportowy Gazela, rywalizowało ponad 200 zawodniczek i zawodników z 23 klubów z całej Polski. W kategoriach: basic, młodzieżowej, III klasa i II klasa. Na najlepszych czekały puchary i nagrody.

Wśród podopiecznych trenerów Michała Biegajły i Natalii Toczyńskiej z MKS Żak w klasie II złoty medal zdobyła Maja Di Silvestro, a srebro wywalczył Jakub Burda. Na siódmej pozycji w ścisłym finale uplasowała się Karolina Rumowska. W klasie III Weronika Rusiniak zdobyła srebrny medal, a bialski klub reprezentowały jeszcze Lena Burda i Roksana Lewczuk. W klasie młodzieżowej Danuta Łuć zajęła w finale szóste miejsce, natomiast Oliwia Chwedoruk została sklasyfikowana na dalszych pozycjach.

W klasie AcroBasic brązowy medal zdobył Kacper Kołcoń, piąty w finale był Igor Fiedoruk. Wśród dziewcząt w finale na piątej pozycji znalazła się Julia Kasiedczak, a MKS Żak reprezentowały również Maja Jarosz, Alicja Wolska, Lena Lewczuk, Lilla Ułasiuk, Marika Jarosz i Natalia Kulikowska.