Region: Uczniowie w laboratoriach przyszłości 

  • 18.11.2021, 08:57
  • Anna Chodyka
Region: Uczniowie w laboratoriach przyszłości  fot. pixabay.com/poglądowe
Rządowy Program Laboratoria Przyszłości to największe wsparcie finansowe w historii dla wszystkich szkół podstawowych. Chodzi o ułatwienie uczniom rozwijania kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM czyli nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki. Do 15 listopada trwało przyjmowanie zgłoszeń dla szkół samorządowych.

- Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku, w całości z góry, bez konieczności wniesienia wkładu własnego – czytamy na rządowej stronie internetowej www.gov.pl.

Zdobędą sprzęt audio-video 

- Złożyliśmy wniosek o wsparcie finansowe Laboratoria Przyszłości zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Z otrzymanych środków planujemy wyposażyć stanowiska do nauki, zakupić pomoce dydaktyczne, sprzęt audio-video oraz materiały z kategorii „Robotyka" – przekazuje Jolanta Mazuruk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej.

- My obecnie jesteśmy na etapie zapoznawania się z ofertą edukacyjną różnych firm. Nasze dalsze postępowanie uzależnione jest od informacji z ministerstwa o przyznaniu środków – informuje Grzegorz Kowalczyk, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 16 listopada

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe