Kolejne niebezpieczne incydenty i siłowe próby przejścia przez granicę

  • 18.11.2021, 09:09
  • red.
Kolejne niebezpieczne incydenty i siłowe próby przejścia przez granicę fot. Straż Graniczna/Twitter
Policja poinformowała, że wczoraj przy granicy polsko-białoruskiej znów doszło do ataków na polskich funkcjonariuszy. W policjantów kamieniami rzucali mężczyźni ubrani w białoruskie mundury. Natomiast Straż Graniczna informuje, że również wczoraj było kilka prób siłowego przekroczenia granicy przez duże grupy cudzoziemców, a jedna z nich liczyła ok. 500 osób.

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował, że w środę po południu doszło do incydentu w czasie interwencji związanej z kolejną próbą nielegalnego siłowego przekroczenia granicy przez migrantów. W rejonie miejscowości Połowce interweniowało około 70 policjantów. Dwóch mężczyzn, ubranych w mundury rzucało ze strony białoruskiej kamieniami w polskich policjantów. Jeden z funkcjonariuszy został trafiony kamieniem w nogę.

 

 

- Policjanci zostali zaatakowani przez dwóch ubranych w mundury mężczyzn, którzy stali po stronie białoruskiej i rzucali kamieniami w funkcjonariuszy z oddziału prewencji policji ze Szczecina. Jeden z policjantów został uderzony kamieniem w nogę. Na szczęście nie odniósł obrażeń - powiedział Tomasz Krupa. Nielegalne próby siłowego przekroczenia granicy miały też miejsce w okolicach miejscowości Klukowicze w powiecie siemiatyckim i Starzyna w powiecie hajnowskim.

Z kolei Straż Graniczna przekazała dziś (18 listopada) rano, że ostatniej doby odnotowano 501 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Było również kilka prób siłowego przekroczenia granicy przez duże grupy cudzoziemców, a jedna z nich liczyła ok. 500 osób.

 

 

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe