Łosice: Za mało łóżek

  • 19.11.2021, 08:36
  • Joanna Gąska
Łosice: Za mało łóżek fot. Joanna Gąska
Choć pojawiające się w mediach społecznościowych pogłoski o całkowitym wstrzymaniu przyjęć na oddział covidowy okazały się wyolbrzymione, są sytuacje, gdzie nowych pacjentów trzeba odsyłać do innych szpitali. 

W ostatnim numerze Słowa informowaliśmy o przekształceniu interny w oddział covidowy. Placówka dysponuje 41 miejscami dla zakażonych koronawirusem, z czego 4 są to miejsca respiratorowe. Tymczasem w ubiegłym tygodniu media społecznościowe obiegła wiadomość, że łosicka lecznica całkowicie wstrzymała przyjęcia na oddział.

Pogłoski te dementuje jednak dyrektorka szpitala lek. Grażyna Podlipniak-Sobczyńska - Nie wstrzymaliśmy przyjęć, a po prostu brakuje już nam miejsc - mówi. Obecnie pacjentów wyleczonych, których można odesłać do domu jest mniej, niż tych którzy z powodu zakażenia koronawirusem wymagają leczenia w szpitalu. – Wygospodarowaliśmy 4 dodatkowe łóżka na chirurgii, ale pacjentów wymagających hospitalizacji z powodu Covid-19 jest coraz więcej – dodaje dyrektor. 

Placówka jest przygotowana na ewentualną konieczność przekształcenia kolejnych oddziałów. Decyzję taką może podjąć jednak tylko wojewoda. Przypominamy, że pozostałe oddziały szpitalne znajdujące się w strukturach placówki pracują na razie w trybie zwykłym.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe