Międzyrzec Podlaski: Seniorzy zapłacą mniejsze rachunki

  • 22.11.2021, 09:36
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Seniorzy zapłacą mniejsze rachunki fot. pixabay.com/poglądowe
Radni podjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia programu osłonowego dla seniorów. Jego celem jest obniżenie kosztów za odbiór odpadów komunalnych.

Przypomnijmy, we wrześniu rada miasta przyjęła uchwałę, dotyczącą podwyżek opłat za wywóz śmieci. Według niej opłata miesięczna za odpady segregowane wzrośnie do 28 zł od osoby, a niesegregowanych do 60 zł.

Nowe stawki najbardziej uderzają w osoby starsze i samotne, które mają ograniczone źródła dochodu. W związku z tym burmistrz Zbigniew Kot wyszedł z inicjatywą stworzenia programu dedykowanego dla seniorów – w wieku 60 lat i więcej. W efekcie radni podczas sesji z 28 października przyjęli miejski program osłonowy, dotyczący dofinansowania do kosztów utrzymania lokali mieszkaniowych na lata 2022-2023.

Program powstał on z myślą o mieszkańcach, którzy mają najniższe dochody. Zakłada jednorazowe wsparcie kwotą 120 zł. Konieczne będzie jednak spełnienie kryterium dochodowego: dla osoby samotnie gospodarującej wynosi on 2 328 zł; dla osoby w rodzinie – 1 800 zł. Z uczestnictwa w programie nie mogą skorzystać osoby, które pobierają już dodatek mieszkaniowy.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe