Region: Koronawirus wciąż w natarciu

  • 23.11.2021, 07:30
  • Joanna Danielewicz
Region: Koronawirus wciąż w natarciu fot. Adam Trochimiuk/Archiwum
W ubiegłym tygodniu liczba śmierci wywołanych koronawirusem w Polsce przekroczyła 80 tysięcy. Tylko od września tego roku w związku z zakażeniem zmarło ponad 5 tys. Polaków. W tym czasie przez bialski szpital przeszło blisko 800 pacjentów z Covid-19.

Gdy w ostatnich dniach liczba zakażeń w kraju rośnie, na Lubelszczyźnie widać tendencję spadkową. W poniedziałek 22 listopada województwo lubelskie było dopiero na 10 miejscu wśród województw, pod względem zakażeń. W skali kraju sytuacja nie wygląda jednak dobrze.

Rośnie liczba wykrywanych codziennie przypadków zakażeń i rośnie liczba zgonów wśród covidowych pacjentów. W ubiegłym tygodniu przekroczyliśmy 80 tys. przypadków w statystyce zgonów, od początku pandemii w naszym kraju. Dla porównania, 40 tys. śmierci spowodowanych zakażeniem notowaliśmy 11 lutego 2021 roku.

Z danych znajdujących się w Bazie Analiz Systemowych i Wdrożeniowych Ministerstwa Zdrowia wynika, że na koronawirusa zmarło więcej mężczyzn (56 proc.). Z danych tej bazy wynika też, że od września tego roku, czyli od momentu, gdy rozpoczynała się czwarta fala pandemii w naszym kraju, zmarło 5 tys. 41 osób. Obecnie wskaźnik śmiertelności średnio na dzień wynosi 210 osób. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 23 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe