Międzyrzec Podlaski: Zrób świąteczną paczuszkę dla seniora

  • 23.11.2021, 08:34
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Międzyrzec Podlaski: Zrób świąteczną paczuszkę dla seniora fot. Wioleta Rak
Międzyrzecki MOPS organizuje akcję zbiórki żywności i artykułów chemicznych na rzecz najbardziej potrzebujących seniorów z terenu miasta.

Wydarzenie pod hasłem „Paczuszka od serduszka” odbywa się w tym roku po raz pierwszy. To inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyrzecu Podlaskim.

– Akcja zorganizowana jest z myślą o osobach powyżej 60. roku życia i niepełnosprawnych, które prowadzą jednoosobowe gospodarstwo domowe. Chcemy nie tylko wesprzeć ich materialnie, ale sprawić, by poczuli, że ktoś o nich pamięta, szczególnie w tym przedświątecznym okresie – informuje Wioleta Rak, pracownik MOPS. Listę potrzebujących stworzyli pracownicy, często to osoby, które w tym roku korzystały z pomocy ośrodka.

Każdy może wesprzeć inicjatywę paczką z produktami żywnościowymi z długim terminem przydatności jak np. makarony, kasze, konserwy oraz środkami chemicznymi, takimi jak proszki do prania, płyny do naczyń itp. – Zwróciłyśmy się już z prośbami do przedsiębiorców, którzy mają swoje siedziby na terenie Międzyrzeca Podlaskiego i okolicy, by wspomogli zbiórkę. Na razie pomagają prywatni mieszkańcy, ale liczymy również na pomoc firm – dodaje pracownica ośrodka.

Produkty można do 29 listopada, w godzinach 8:00-15:30 przynosić do siedziby MOPS-u przy ul. Piłsudskiego 6. Paczki będą później rozdysponowane pomiędzy potrzebujących. Finał akcji ma odbyć się 17 grudnia w świetlicy środowiskowej „Strefa serca” przy ul. Nassuta.

– Chcemy zorganizować uroczyste spotkanie, wraz z poczęstunkiem i śpiewaniem kolęd przy współpracy dzieci, które uczęszczają tam na zajęcia. Chcemy, by osoby starsze nie czuły się osamotnione, odseparowane, wiedziały, że ktoś o nich pamięta, bo akcja ma nie tylko na celu wsparcie materialne, ale przede wszystkim przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu seniorów – podkreśla Wioleta Rak.

Tym, którzy nie będą mogły osobiście odebrać paczek m.in. ze względu na problemy z poruszaniem się, pracownicy MOPS je dostarczą.

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe