13-latek pobity w katolickim ośrodku 

  • 23.11.2021, 08:51 (aktualizacja 24.11.2021, 09:55)
  • Marcin Kozarski
13-latek pobity w katolickim ośrodku 
Pochodzący z Białej Podlaskiej, 13-letni wychowanek Salejzańskiego Ośrodka Wychowawczego im. św. Jana Bosko w Różanymstoku (woj. podlaskie) został pobity przez nastolatka z tej samej placówki. Jej władze wyrażają ubolewanie z powodu incydentu i zapewniają, że na terenie ośrodka nie ma przyzwolenia na takie sytuacje. 

O pobiciu Wiktora matka dowiedziała się na początku listopada. - Miał bardzo duże opory, by mi o tym opowiedzieć i długo trwało, zanim z niego to wyciągnęłam. Tłumaczył, że obawia się tam wrócić. Niezwłocznie poinformowałam o tym dyrekcję ośrodka i wychowawczynię syna. Ale ta szybko zmieniła temat, jakby się nic nie wydarzyło. Rozmawiałam też z wicedyrektorem, który wyznał, że 15-letni sprawca pobicia jest problematyczny, że różni tam chłopcy są, no i że zdarzają się bójki - opowiada Edyta S. 

W związku z tym postanowiła powiadomić o wszystkim na policję. - 2 listopada do naszej komendy zgłosiła się mieszkanka miasta, która złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, to jest naruszenia nietykalności cielesnej na szkodę jej małoletniego syna. 4 listopada materiały z wykonanych czynności zgodnie z właściwością miejscową zostały przekazane do Komendy Powiatowej Policji w Sokółce - potwierdza komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 23 listopada

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jjo
jjo 23.11.2021, 13:32
Dziennikarze wpisują się w lewackie narracje rzeczywistości - trzeba dodać w informacji "w ośrodku katolickim" jakby w innych ośrodkach do takich zdarzeń nie dochodziło. Dodanie "katolickim" jakby winę pobicia zwala na karb katolików, a nie tej konkretnej osoby. Jeszcze poszukajcie księdza pedofila, alkoholika i obrazek gotowy. Brawo wy. PS od dawna nie kupuję tej gazety - wszedłem na stronę aby zobaczyć jakie wieści niesie portal o regionie. Do widzenia żeganm
wde
wde 27.11.2021, 14:10
Prawak z krwi i kości.......
Dramat
Dramat 23.11.2021, 13:48
Ale już jakby chodziło o np. muzułmańską placówkę, to słowa "muzułmański" bardzo by brakowało w tytule, prawda? Poza tym moim zdaniem warto podkreślić, że w ośrodku, prowadzonym przez osoby duchowne, które powinny jak nikt inny dbać o zachowanie szacunku do drugiego człowieka, dochodzi do takich ekscesów. Zresztą nie pierwszy raz. I jeszcze rozumiem, jakby w tym kraju rzeczywiście katolicy byli prześladowani, a księża napiętnowani, ale nie, jest wręcz odwrotnie. Bezkarność, bezczelność i buta osób, związanych z Kościołem katolickim jest coraz większa. I jeszcze to bezkrytyczne podejście do tej instytucji wielu Polaków. To jest dopiero dramat.

Pozostałe