Radzyńska saga o ścieżce przy drodze

  • 24.11.2021, 09:36
  • Joanna Danielewicz
Radzyńska saga o ścieżce przy drodze fot. UM Radzyń Podlaski
Temat ścieżki rowerowej od Radzynia Podlaskiego do Turowa, wzdłuż k19 doczekał się kolejnej odsłony. Inwestycja, która od lat funkcjonuje tylko w przestrzeni obietnic i zapowiedzi, być może doczekała się wreszcie pewnych konkretów. Pierwszy to zwiększona o 10 mln zł kwota na przedsięwzięcie, drugi to harmonogram jego realizacji. Wszystko przypieczętowane porozumieniem na piśmie. Jeśli tym razem uda się dotrzymać terminów, to od pierwszej zapowiedzi do przecięcia wstęgi, minie prawdopodobnie siedem lat.

Tydzień temu w radzyńskim magistracie przedstawiciele gmin Kąkolewnica, Radzyń Podlaski miasta Radzyń Podlaski i powiatu spotkali się z radnym Sejmiku wojewódzkiego Ryszardem Szczygłem i dyrektorem lubelskiego oddziału GDDKiA, Mirosławem Czechem. Podpisano porozumienie w sprawie budowy ciągu pieszo-rowerowego od miasta Radzyń Podlaski do Turowa, wzdłuż k19. To porozumienie ma być namacalnym dowodem na to, że w sprawie inwestycji, obiecywanej od 2017 roku, coś się jednak dzieje.

Mówili: "Przygotowujemy, projektujemy, dokumentujemy"

Potrzebę budowy traktu dla rowerzystów i pieszych, łączącego miasto z miejscowościami dwóch gmin leżącymi przy ruchliwej krajówce, od lat widzą samorządowcy. Lobbował za nią burmistrz Radzynia Podlaskiego, a szczególnie wójt gminy Radzyń Podlaski, który z pojawieniem się ścieżki łączył wielkie nadzieje, szczególnie w kontekście oddanej kilka lat temu do ponownego użytku dla podróżnych stacji kolejowej w Bedlnie Radzyńskim. Gdy temat budowy ścieżki się pojawił w czerwcu 2017 roku, informujący o inwestycji senator Grzegorz Bierecki mówił tak: – Zatwierdzony został program inwestycyjny, dotyczący poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie lubelskim. Na odcinku Radzyń – Turów powstanie ciąg pieszo-jezdny. Wartość tej inwestycji to 8 mln 135 tys. zł. Bardzo istotne jest, że dzięki niej poprawi się bezpieczeństwo na tej drodze – informował z końcem czerwca 2017 roku senator Bierecki, podczas wizyty w Radzyniu Podlaskim. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 23 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe