Powiat bialski: Cała wieś ma światłowód, tylko nie my!

  • 25.11.2021, 08:48
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Powiat bialski: Cała wieś ma światłowód, tylko nie my!
Do naszej redakcji zgłosił się pan Tadeusz Lewczuk z Wygnanki (gmina Sosnówka). Jest oburzony, bo w jego wsi zbudowano linię światłowodu, ale jego gospodarstwo zostało pominięte. – Nie rozumiem tego. Tym bardziej, że do sąsiedniej posesji, której nikt nie zamieszkuje, światłowód podciągnięto. To jakiś skandal! – denerwuje się nasz Czytelnik. 

Okazuje się, że problem pominiętych adresów dotyczy też innego mieszkańca Wygnanki. Pan Ryszard Zaniuk, który mieszka 4 numery dalej, również zastanawia się, jakimi kryteriami kierowała się firma kładąca przewody, że pociągnęła linię do sąsiadów, a jego pominęła. – Dlaczego nie można było nas dołączyć, kiedy prace jeszcze trwały. Sprzęt był na miejscu, fachowcy też – pyta mieszkaniec wsi. 

Pominięto moją posesję

Budowa sieci światłowodowej rozpoczęła się w kwietniu tego roku i objęła 600 gospodarstw domowych w gminie Sosnówka. – Linię budowano od strony Janówki (gmina Hanna), przez las do wsi i m.in. w kierunku mojego domu. Ok. 250 m przed moją posesją zakończono prace. Byłem zaskoczony. Pytałem projektanta, dlaczego nie mogą pociągnąć światłowodu do mnie. Odpowiedział, że w tamtym roku zlikwidowano tu słupy energetyczne, nie ma linii naziemnej i z tego powodu nie może zaprojektować linii światłowodu do mnie – opowiada zdenerwowany Tadeusz Lewczuk. – Inwestor i wykonawca twierdzą, że 250 m to już jest dla nich za daleko, za duży koszt wykonania wykopów.  Rozumiem, gdyby firma nie kopała w tym kierunku, ale dotarli do stojącego obok pustostanu, a do posesji podpiętej do linii telefonicznej już nie mogą. Do sąsiada pociągnęli linię mimo, że też nie ma tam słupów energetycznych i kabel leży pod ziemią. Gdzie tu jest walka z wykluczeniem cyfrowym? – pyta mieszkaniec Wygnanki.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 23 listopada

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Refleks
Refleks 27.11.2021, 14:08
To jest paradoks, sieć jest zaprojektowana do gospodarstw, opuszczonych, w których nikt nie mieszka, a nowe domy, budowane, przez osoby, które chcą miec internet niestety sa pomijane.....
Cała nadzieja w kolejnym etapie.....

Pozostałe