Powiat bialski: Droga jeszcze w tym roku

  • 25.11.2021, 08:52
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Powiat bialski: Droga jeszcze w tym roku fot. Google Street View
Trwa wspólna inwestycja gminy Janów Podlaski i powiatu bialskiego. Droga w Woroblinie ma być skończona jeszcze w tym roku.

Na terenie gminy Janów Podlaski trwa budowa ok. 800-metrowego odcinka nowej drogi. Chodzi o drogę powiatową nr 1033L Werchliś – Woroblin wraz z drogą gminną nr 100213L w Woroblinie. Koszt budowy to ok. 1,2 mln złotych, a inwestycja finansowana jest wspólnie przez gminę Janów Podlaski oraz powiat bialski.

– Do tej pory asfaltowy był jedynie dojazd do miejscowości, a droga przez Woroblin była gruntowa, po deszczach było tam naprawdę fatalnie. Cieszymy się bardzo, że w końcu realizujemy tę inwestycję. Po rozmowach z mieszkańcami wiem, że oni też są bardzo zadowoleni. Dodatkowo jest to miejscowość turystyczna, przepięknie położona, przyjeżdżają tam ludzie z całej Polski, jak również z zagranicy. Mają tam swoje domki letniskowe, w końcu nie będziemy się musieli za tę drogę wstydzić – mówi wójt gminy Janów Podlaski, Leszek Chwedczuk. Wykonawcą inwestycji jest firma PPHU Transbet Marian Wojtiuk Biała Podlaska. 

Termin realizacji inwestycji to koniec grudnia bieżącego roku. Warto wspomnieć, że niedawno janowska gmina wspólnie z powiatem bialskim wyremontowała również kilometrowy odcinek drogi asfaltowej w Bublu-Grannie, a samorządy podjęły już kroki, aby rozpocząć modernizację nawierzchni drogi powiatowej, wiodącej z Janowa Podlaskiego do Starego Bubla.

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe