Powiat radzyński: Samorządy dostają promesy na cyfryzację

  • 26.11.2021, 09:11
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Samorządy dostają promesy na cyfryzację fot. UM Radzyń Podlaski
Szablony z kwotą, jaką mogą otrzymać poszczególne samorządy, powędrowały ostatnio do ich przedstawicieli. Do17 listopada trwał pierwszy nabór wniosków na projekty, które samorządy w ramach „Cyfrowa Gmina” chcą realizować. Na całe województwo lubelskie rząd przeznaczył ponad 51 mln zł.

Za otrzymane pieniądze gminy będą mogły sfinansować m.in. dalszą cyfryzację swoich urzędów, kupić sprzęt komputerowy dla jednostek podległych, przygotować urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami - wykupić szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, wyposażyć urzędy w programy wspierające cyfrowe bezpieczeństwo – informuje wydział promocji polityki cyfrowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W połowie listopada samorządy Lubelszczyzny otrzymały promesy na pieniądze, które do gmin mogą trafić. - Chcemy dać samorządom narzędzia, które zapewnią bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni – mówi minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. - Wszyscy ci, którzy inwestowali w cyfryzację w zeszłym roku, mogą zrefinansować te wydatki. Okres tzw. kwalifikowalności wydatków dla projektu to luty 2020 r. – koniec września 2023 r. Zasady rozliczania projektu są proste i przejrzyste. To 100 proc. finansowania, bez wkładu własnego, łatwe rozliczenie i elektroniczny wniosek. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 23 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe