Biała Podlaska: Przed nami niezwykłe widowisko

  • 29.11.2021, 10:31 (aktualizacja 29.11.2021, 13:26)
  • (pc)
Biała Podlaska: Przed nami niezwykłe widowisko fot. Paulina Chodyka-Łukaszuk/Archiwum
29 listopada o godz. 19:00 w auli Regionalnego Ośrodka Badań i Rozwoju filii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbędzie się koncert pn. „Za nami poszła sztuka”. Wydarzenie w ramach programu „Warto być Polakiem”, organizowane jest przez Samorząd Województwa Lubelskiego.

Będzie to widowisko taneczno-muzyczne z udziałem 4 polskich zespół akademickich: Zespołu Tańca Ludowego AWF „Warszawa”, Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego „Kortowo”, Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” oraz bialskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” AWF Biała Podlaska. Koncert będzie uzupełniony wystawą zbiorów dr. Szczepana Kalinowskiego pt. „Legiony Polskie na Podlasiu zwiastunem niepodległości”.

Widowisko przygotowane przez tancerzy jest odniesieniem do Legionów Polskich, które pod wieloma względami były wojskiem wyjątkowym, a służyli w nich między innymi ludzie pióra i pędzla: pisarze malarza, czy rzeźbiarze. Studenci zaprezentują zarówno polskie tańce narodowe, jak i tańce regionalne, pojawią się wyjątkowe melodie i pieśni z różnych regionów. Towarzyszyć im będzie muzyka, w wykonaniu orkiestr, które na co dzień koncertują z zespołami.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. Koncert będzie można również obejrzeć online na kanale YouTube oraz facebookowym profilu zespołu „Podlasie”.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe