Biała Podlaska: Pomogli trójce dzieci, teraz trzeba pomóc im

  • 30.11.2021, 10:09
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Pomogli trójce dzieci, teraz trzeba pomóc im fot. www.zrzutka.pl/rozbudujmy-dom Dom, w którym rodzinne ciepło znalazły trzy siostry jest za mały dla 6-osobowej rodziny. Zbiórka na jego rozbudowę trwa na www.zrzutka.pl/rozbudujmy-dom
Dorota i Paweł od marca tworzą rodzinę zastępczą. Dotąd mieli pod opieką jedno dziecko i ich mały domek był wystarczającą ostoją. Niedawno przyjęli trzy siostry, które w trybie pilnym potrzebowały bezpiecznego domu. Choć zapewnili rodzeństwu spokojną przystań, to miejsca w niej jest za mało. Dom trzeba szybko rozbudować.

- Czuliśmy, że to nasze dzieci i po długiej drodze zwyczajnie odnaleźliśmy się. Czasu na podjęcie decyzji było niewiele i choć w sercu miejsca było pełno, to w domu w którym mieszkamy, już nie – piszą rodzice zastępczy, którzy we wrześniu zdecydowali się  przyjąć pod swój dach trzy siostry. Dziewczynki w trybie pilnym musiały opuścić swój dotychczasowy dom. Dorota i Paweł nie odmówili pomocy. Dzieci trafiły do bezpiecznego miejsca, ale ono, idealne dotychczas dla trzyosobowej rodziny, dla sześciu domowników stało się za małe. Ma zaledwie 50 mkw.

- Nie mamy pokoi dla wszystkich dzieci, a łóżko piętrowe w niskim drewnianym domku staje się codzienną lekcją uważności, by ocalić głowę – opisują sytuację rodzice zastępczy. - Chcemy rozbudować dom, jednak nasze fundusze, pomimo że oboje pracujemy, w chwili obecnej nam nie pozwalają.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 30 listopada

Dom, w którym rodzinne ciepło znalazły trzy siostry jest za mały dla 6-osobowej rodziny. Zbiórka na jego rozbudowę trwa na www.zrzutka.pl/rozbudujmy-dom

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe