Koncert "Za nami poszła sztuka" [ZDJĘCIA]

  • 30.11.2021, 11:09
  • (pc)
Koncert "Za nami poszła sztuka" [ZDJĘCIA]
W poniedziałkowy wieczór (29 listopada) niezwykłe widowisko taneczno-muzyczne zaprezentowali tancerze uczelnianych zespołów m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” AWF Biała Podlaska oraz Zespół Tańca Ludowego AWF „Warszawa”.

Koncert "Za nami poszła sztuka" to widowisko taneczno-muzyczne z udziałem 4 polskich zespół akademickich: Zespołu Tańca Ludowego AWF „Warszawa”, Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego „Kortowo”, Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” oraz bialskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” AWF Biała Podlaska. Koncert był uzupełniony wystawą zbiorów dr. Szczepana Kalinowskiego pt. „Legiony Polskie na Podlasiu zwiastunem niepodległości”.

Widowisko przygotowane przez tancerzy jest odniesieniem do Legionów Polskich, które pod wieloma względami były wojskiem wyjątkowym, a służyli w nich między innymi ludzie pióra i pędzla: pisarze malarza, czy rzeźbiarze. Studenci zaprezentowali zarówno polskie tańce narodowe, jak i tańce regionalne, pojawiły się wyjątkowe melodie i pieśni z różnych regionów. Towarzyszyła im muzyka, w wykonaniu orkiestr, które na co dzień koncertują z zespołami.

(pc)

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe