Biała Podlaska: Budżet Obywatelski się posypał

  • 01.12.2021, 09:25
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Budżet Obywatelski się posypał fot. Adam Trochimiuk/Archiwum
Trzech z dziewięciu projektów wybranych w BO 2020 nie uda się zrealizować w tym roku. Znalazły się w projekcie budżetu na rok 2022, wraz z tymi, które mieszkańcy wybrali w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wśród przedsięwzięć, którymi mieszkańcy nie będą się cieszyć w tym roku, jest projekt z kategorii dużych inwestycji BO, który rok temu zdobył najwięcej głosów bialczan.

W 2020 roku mieszkańcy Białej Podlaskiej wybrali do realizacji w 2021 roku dziewięć przedsięwzięć. Projekt tzw. duży, którego wykonanie kosztować ma do 600 tys. zł i osiem małych, realizowanych do kwoty 300 tys. zł każdy.

W planie inwestycyjnym na ten rok znalazły się więc: „Aktywna Biała” – kompleks boisk (projekt duży), mural i izba pamięci lotniczej, rozbudowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Rewakowicza, modernizacja chodnika przy ul. Na Skarpie, przebudowa ul. Małej oraz wymiana oświetlenia i nagłośnienie hali sportowej SP 3, „Kreatywni w Akcji” (naukowy plac zabaw),  „Nasz Wspólny Świat” koncert nie tylko gwiazd dla Białej Podlaskiej, „Leśny zakątek" (edukacyjna ścieżka przyrodniczo-rekreacyjna) oraz parking na ul. Długiej.

W połowie listopada okazało się, że część projektów z listy stworzonej głosowaniem bialczan, znalazło się w przyszłorocznym budżecie miasta. Stosowną planszę zaprezentował w połowie listopada prezydent Michał Litwiniuk, dzieląc się z mieszkańcami na swoim profilu facebookowym graficzną wersją planu budżetowego na przyszły rok.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 30 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jegomość
jegomość 06.12.2021, 09:18
Zaczyna się "przekładaniec". Nic dobrego to nie wróży.

Pozostałe