Region: Chętni na budowę S19

  • 01.12.2021, 09:44
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Region: Chętni na budowę S19 fot. Krzysztof Nalewajko/GDDKiA
Znamy firmy, które złożyły oferty na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 od końca obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego do początku obwodnicy Kocka. Łączna długość obu odcinków to ok. 40 km. Podpisanie umów z wykonawcami planowane jest w przyszłym roku.

W przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka Miedzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski zgłosiło się ośmiu wykonawców. Ich oferty opiewają na kwoty od ok. 570,7 do 690,5 mln zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na realizację inwestycji chce przeznaczyć 645,5 mln zł.

Z kolei oferty dla odcinka Radzyń Podlaski – Kock złożyło siedmiu wykonawców. Cenowo mieszczą się one w przedziale od ok. 560 mln do 733,4 mln zł. Kwota przeznaczona na realizację inwestycji wynosi natomiast 783,6 mln zł.

Komisja przetargowa sprawdza teraz oferty w celu wyłonienia najkorzystniejszych. Podpisanie umów planowane jest w przyszłym roku. Przypomnijmy, że inwestycje będą realizowane w systemie "Projektuj i buduj", co oznacza, że zadaniem wykonawców będzie m.in. zaprojektowanie trasy, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), wybudowanie drogi oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Wykonawcy zadeklarowali zrealizowanie inwestycji w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych.

Wybudowane zostaną dwa kolejne odcinki dwujezdniowej drogi ekspresowej S19, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Odcinek Międzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski liczyć będzie ok. 22 km. Na początkowym fragmencie, o długości ok. 3 km, trasa przebiegać będzie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 19. Następnie poprowadzona zostanie nowym korytarzem i od zachodniej strony ominie Kąkolewnicę. Planowane są dwa węzły drogowe (Kąkolewnica - w okolicach miejscowości Grabowiec oraz Radzyń Podlaski Północ), mosty oraz wiadukty, przejścia dla dużych i małych zwierząt oraz drogi dojazdowe i lokalne. Odcinek od Radzynia do Kocka będzie liczył ok. 18 km.

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe