Biała Podlaska: Policja ujawniła hazardową "dziuplę"

  • 01.12.2021, 15:35
  • red./Policja
Biała Podlaska: Policja ujawniła hazardową "dziuplę" fot. pixabay.com/poglądowe
Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard. Zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz gotówkę w lokalu, w którym jak wynikało z ich ustaleń prowadzone są gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 21-letni pracownik lokalu.

W poniedziałek, 29 listopada, policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy weszli do wytypowanego lokalu na terenie Białej Podlaskiej, funkcjonującego jako kafejka internetowa. Na miejscu potwierdzili, że prowadzone są tam gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

- Podczas wspólnych działań z policjantami zwalczającymi przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego Delegatura w Białej Podlaskiej zabezpieczone zostały cztery jednostki centralne komputerów, telefony oraz znajdująca się w lokalu gotówka. Do wyjaśnienia zatrzymany został 21-letni mieszkaniec gminy Rokitno, pracownik lokalu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty - informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks Karny Skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie.

- Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry - przypomina rzeczniczka policji.

 

red./Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe