Powiat bialski: Alarmy bombowe w szkołach i urzędach

  • 02.12.2021, 10:02 (aktualizacja 02.12.2021, 10:19)
  • red.
Powiat bialski: Alarmy bombowe w szkołach i urzędach fot. pixabay.com/poglądowe
Dzisiaj (2 grudnia) od rana wiadomości o podłożonych ładunkach wybuchowych trafiały na skrzynki kilkunastu szkół i urzędów na terenie Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. Policja i straż pożarna sprawdzają każde zgłoszenie.

Strażacy i policjanci od rana interweniują w szkołach i innych placówkach na terenie Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. Chodzi o wiadomości, które instytucje otrzymały na swoje skrzynki mailowe, o podłożeniu ładunków wybuchowych w ich budynkach.

- Otrzymaliśmy 11 zgłoszeń na terenie miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego o podłożeniu ładunku wybuchowego. Każde jest szczegółowo sprawdzane, nie tylko pod kątem tego, czy w budynku znajdują się rzeczywiście ładunki wybuchowe, ale też zbieramy materiał dowodowy, by przede wszystkim ustalić nadawcę wiadomości - podkreśla kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Alarmy zostały ogłoszone m.in. w Szkole Podstawowej nr 9, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej oraz w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej.

Na razie żaden z administratorów budynków, które zostały objęte alarmem bombowym nie podjął decyzji o ewakuacji.

Jak dodaje rzeczniczka policji, podobne wiadomości trafiły dziś również na skrzynki mailowe instytucji w innych regionach Polski.

 

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe