Gmina Leśna Podlaska: Odnowili przedszkole i ośrodek zdrowia

  • 04.12.2021, 09:14
  • Anna Chodyka
Gmina Leśna Podlaska: Odnowili przedszkole i ośrodek zdrowia fot. UG Leśna Podlaska
W gminie inwestycje idą pełną parą. Oddano już do użytku parking przy cmentarzu parafialnym, na którym znajduje się aż pięćdziesiąt miejsc, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami. Ostatnio zakończyła się też termomodernizacja punktu przedszkolnego w Ossówce oraz budynku, gdzie mieści się ośrodek zdrowia w Leśnej Podlaskiej. Na realizację tych przedsięwzięć samorząd pozyskał dotację z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Parking przy cmentarzu parafialnym ma on pięćdziesiąt miejsc, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnością. Warto zaznaczyć, ze pieniądze na realizację tej inwestycji pochodzą z Funduszu Inwestycji Lokalnych, z pierwszego rozdania. Gmina Leśna Podlaska otrzymała 850 tys. zł dotacji, z tego ok. 319 tys. zł zostało przeznaczonych na parking.

– Wcześniej przy cmentarzu nie było parkingu, a to miejsce jest położone przy bardzo ruchliwej drodze powiatowej, biegnącej między Białą Podlaską z Łosicami. To droga łącząca dwa województwa – lubelskie i mazowieckie. Kiedy odbywały się święta czy pogrzeby przybywało bardzo dużo samochodów, co rodziło duże zagrożenie dla ruchu i mieszkańców – mówi wójt Paweł Kazimierski. Pozostałe pieniądze wydano na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 30 listopada

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe