Region: Magia świąt na jarmarkach

  • 06.12.2021, 10:06
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Region: Magia świąt na jarmarkach fot. Paulina Chodyka-Łukaszuk
Świąteczna atmosfera zagościła już na dobre w naszym regionie. A to za sprawą pierwszych jarmarków bożonarodzeniowych, które odbyły się w ubiegłą sobotę. Można było zaopatrzyć się tam w regionalne przysmaki, przepiękne choinkowe ozdoby, stroiki, lokalne rękodzieło, a nawet kupić cieplutkie czapki i szaliki. Już w tym tygodniu kolejne kiermasze przed nami.

Pierwsze bożonarodzeniowe jarmarki już za nami. Zapoczątkowały je Janów Podlaski i Radzyń Podlaski. To właśnie tam można w sobotę, 4 grudnia, zagościli wystawcy z regionu ze swoimi stoiskami, zaopatrzonymi w dzieła ich własnych rąk.

I tak, janowski kiermasz odbył się na dziedzińcu Zamku Janów Podlaski. Kilkunastu rękodzielników przyjechało, by zaprezentować swoje wyroby. Były zrobione z naturalnych materiałów, przepiękne stroiki świąteczne, przystrojone choinki czy słodycze prosto z manufaktury. Do tego nie zabrakło choinkowych ozdób oraz regionalnych przysmaków jak: sery, wędlina czy nalewki. Skosztować można było pieczonych kasztanów i orzechów w karmelu. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim.

Z kolei Radzyński Kiermasz Bożonarodzeniowy odbył się na placu Wolności w Radzyniu Podlaskim. Wydarzenie okazało się udanym wprowadzeniem miasta w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, a aura sprzyjała wystawcom i kupującym. – W tym roku Radzyński Ośrodek Kultury przygotował blisko 50 stoisk, na których wystawcy zaprezentowali swoje wyroby rękodzielnicze. Kupujący mieli duży wybór stroików adwentowych, ozdób świątecznych, bombek, świec zapachowych, stroików, aniołów, kartek świątecznych i zabawek. Ponadto oferowane były produkty lokalne, m.in. swojskie wędliny, chleby na zakwasie, miody, oleje, przetwory, sękacze czy pierniki – wymienia dyrektor ROK, Robert Mazurek.

W atmosferę świąt wprowadzały piosenki, które można było usłyszeć w tle oraz oraz choinka ustawiona w centrum pl. Wolności.

A przed nami jeszcze jarmarki w Sosnówce (grudnia), Międzyrzecu Podlaskim (12 grudnia), Łomazach (12 grudnia). Kodniu (12 grudnia) oraz Białej Podlaskiej (18 grudnia). 

Szczegóły TUTAJ

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe