Biała Podlaska: Kto chce kupić miejskie grunty? Radni pytają, prezydent nie odpowiada

  • 07.12.2021, 08:06 (aktualizacja 07.12.2021, 12:44)
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Kto chce kupić miejskie grunty? Radni pytają, prezydent…
To ostatni w mieście teren, gdzie miasto ma w jednym miejscu ponad 2 ha areału, który można przeznaczyć pod inwestycje. Trzy działki przy ul. Brzegowej stały się więc tematem sporu na linii urzędnicy – radni. Pierwsi postanowili je sprzedać, drudzy chcą o tym dyskutować. – To wygląda na jakiś sabotaż – twierdzi prezydent miasta, ale na pytania radnych o inwestora zainteresowanego zakupem odpowiadać nie chce.

Rada miasta nie przyjęła uchwały o sprzedaży trzech działek przy ul. Brzegowej, znajdujących się w pobliżu terenu miejskiej spółki MZK. Urzędnicy projekt uchwały zezwalającej na zbycie terenu o łącznej powierzchni 2,7 ha, przedłożyli radzie na posiedzeniu w dniu 29 listopada. Szef Zjednoczonej Prawicy, Dariusz Litwiniuk zaapelował jednak o wstrzymanie się od decyzji o sprzedaży gruntów, czym zapoczątkował dyskusję.

Radni chcą dyskusji

Radny Dariusz Litwiniuk poprosił, by decyzję o zbyciu działek przełożyć na kolejną sesję. – Porozmawiajmy o tym pomyśle. Niech prezydent powie, kto jest zainteresowany zakupem tych terenów, jaki jest pomysł na ich zagospodarowanie. Może nas przekona – zwracał się do prezydenta Michała Litwiniuka.

Twierdzi, że na komisjach poprzedzających sesję radni nie otrzymali wyczerpujących informacji  na ten temat. – Ja nie spałem na komisji, byłem na niej, gdy pan w tym czasie tańczył z seniorami – wytknął prezydentowi szef klubu Zjednoczonej Prawicy. O braku informacji wystarczających do tego, by podjąć decyzję o zbyciu miejskich terenów, mówił też radny Edward Borodijuk (ZP). – Na komisji brakowało osób kompetentnych. Nie było prezydenta i odpowiedzialnych za te sprawy urzędników, którzy by nam wyjaśnili przeznaczenie tych działek. Przełóżmy więc decyzję o sprzedaży o miesiąc i porozmawiajmy. Miesiąc czasu nie zaważy na zainteresowaniu nimi – apelował. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 7 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dalszy sąsiad
Dalszy sąsiad 08.12.2021, 08:50
Piękne zapachy gwarantowane
Kicz
Kicz 07.12.2021, 17:06
Brakujące metry na działkach , granice wytyczone u sąsiadów a pracownik starostwa nie odpowiada za swoją pracę.
Vahap Toi Toi
Vahap Toi Toi 07.12.2021, 12:51
To ja kcem kópić w celu produkkcji wódy świenconej!

Pozostałe