Powiat bialski: Samochody w rowach i stłuczki. Policja apeluje o ostrożność

  • 07.12.2021, 12:30
  • red./Policja
Powiat bialski: Samochody w rowach i stłuczki. Policja apeluje o ostrożność fot. Policja
7 grudnia na terenie powiatu bialskiego doszło już do kilku zdarzeń drogowych. Ich przyczyną było między innymi niedostosowanie przez kierowców prędkości do warunków panujących na drodze.

Dzisiaj (7 grudnia) po godzinie 6.00 na krajowej 19 w miejscowości Rzeczyca, kierujący ciężarowym Daf-em, 38-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, z nieustalonych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Na szczęście w wyniku zdarzenia kierowca nie doznał obrażeń ciała.

Jak informuje policja, od rana na terenie powiatu bialskiego doszło do 5 zdarzeń drogowych. Ich przyczyną było między innymi niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zimowa aura, zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne, opady śniegu i śliska jezdnia mogą przyczynić się do większej ilości wypadków i kolizji drogowych w tym okresie.

- Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy o tym, że śliska nawierzchnia sprawia, iż znacznie wydłuża się droga hamowania a koła łatwo tracą przyczepność. Również przy dojeżdżaniu do łuków drogi czy zakrętów, zwolnijmy odpowiednio wcześniej tak, aby mieć czas na szybką reakcję. Zachowujmy odstępy od poprzedzających pojazdów i dbajmy o bezpieczeństwo zarówno swoje jak też innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy powinni pamiętać również o tym, by poruszać się po jezdni z włączonymi światłami a styl i technikę jazdy dostosować do sytuacji na drodze - przekazuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Dodaje, by poruszając się pieszo czy też jednośladem, zakładać elementy odblaskowe, a zbliżając się do przejść dla pieszych dać czas kierowcom na bezpieczne wykonanie manewru i  zatrzymanie auta przed przejściem. 

 

red./Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Grabowiec
Grabowiec 08.12.2021, 12:57
To niezła Rzeczyca, polecam się doinformować
czyt
czyt 07.12.2021, 14:24
A dzie apel, do Mumii o opady PIASKU drogowego, na ten LóD. Pyrchla mi to

Pozostałe