Oto najpiękniejsza siedziba św. Mikołaja

  • 07.12.2021, 17:41
  • Anna Chodyka
Oto najpiękniejsza siedziba św. Mikołaja Zdjęcia: Krzysztof Chodyka
Siedziba św. Mikołaja, ma teraz nowy adres. To Koszoły nr 40 w gminie Łomazy. Będzie można ją odwiedzać przez cały rok. W sali przystrojonej świątecznymi dekoracjami nie brakuje choinek, elfów czy sań, którymi podróżuje święty, specjalizujący się w rozdawaniu prezentów.

Założenie siedziby św. Mikołaja, to inicjatywa Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Tłoka, które od kilku lat użytkuje budynek w Koszołach, w gminie Łomazy. -  W czasie przeprowadzki znaleźliśmy w budynku dawnej szkoły pastorał św. Mikołaja, więc poszliśmy za ciosem i postanowiliśmy stworzyć całoroczną siedzibę św. Mikołaja – mówi prezes Stowarzyszenia Tłoka Cezary Nowogrodzki.

Miejsce powstało wysiłkiem członków Stowarzyszenia Tłoka, mieszkańców Koszoł oraz uczestników Klubu Integracji Społecznej.

Najpiękniejsza siedziba w kraju

 - Przygotowaliśmy dla dzieci miejsce, w którym będziemy opowiadać o św. Mikołaju – tym prawdziwym, ale też o tym, który w czerwonym kubraczku nawiedza dzieci w święta. Chcemy sprawiać radość dzieciom, stąd jest ten pomysł. Pragniemy by odwiedzały nas cały rok. Nie tylko maluchy z naszego regionu, ale też spoza niego – zaznacza Cezary Nowogrodzki. Pomieszczenia w siedzibie św. Mikołaja są ozdobione choinkami i dekoracjami świątecznymi. 

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 7 grudnia

Anna Chodyka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe