Konstantynów: Czas na kolędowanie

  • 31.12.2021, 09:22
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Konstantynów: Czas na kolędowanie fot. Adam Trochimiuk/Archiwum
Trwa przyjmowanie zgłoszeń do tradycyjnego przeglądu świątecznych pieśni i pastorałek "Za kolędę dziękujemy". Organizatorzy zapraszają zespoły, grupy kolędnicze, chóry i solistów.

To już 29. edycja przeglądu "Za kolędę dziękujemy". Od lat prezentacje przyciągają tłumy wykonawców i słuchaczy. Właśnie ruszyło przyjmowanie zgłoszeń uczestników. Przypomnijmy, że organizatorami konkursu są starosta bialski Mariusz Filipiuk, wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski oraz Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie.

Wydarzenie ma na celu przede wszystkim umożliwienie młodemu pokoleniu zapoznania się z tradycją i dziedzictwem kulturowym południowego Podlasia, stworzenie dzieciom oraz osobom dorosłym możliwości zaprezentowania się przed publicznością oraz propagowanie regionalnej twórczości ludowej, opiewającej piękno i nastrój świąt Bożego Narodzenia. To również wspaniała okazja, by spędzić miło czas w gronie innych artystów z regionu i wymienić się doświadczeniami. 

Organizatorzy zachęcają do śpiewu kolęd, pastorałek mniej znanych lub prezentacji bardzo krótkich form scenicznych opartych na wierzeniach, zwyczajach i obrzędach związanych z Bożym Narodzeniem. Czas prezentacji każdego zespołu nie może jednak przekroczyć 10 minut. Zgłoszenia można przesyłać do 24 stycznia na adres: Gminne Centrum Kultury ul. Piłsudskiego 4, 21-543 Konstantynów. Karta uczestnictwa oraz szczegółowy regulamin dostępne są na stronie internetowej GCK w Konstantynowie oraz konstantynowskiego urzędu gminy, a także pod nr. tel. (83) 341 50 03 lub adresem e-mail: [email protected]

 Prezentacje odbędą się w niedzielę 30 stycznia w Konstantynowie, ze względu na niepewną sytuację pandemiczną, dokładny adres wydarzenia zostanie podany w późniejszym terminie. Początek występów o godz. 13:00. Organizatorzy zapewniają uczestnikom posiłek i zastrzegają, że obowiązywać będą aktualne w tym czasie obostrzenia sanitarne. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zakrywania ust i nosa.

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe