Omikron w województwie lubelskim

  • 05.01.2022, 13:42
  • red.
Omikron w województwie lubelskim fot. pixabay.com/poglądowe
Do tej pory (5 stycznia) potwierdzono 3 przypadki wariantu Omikron wirusa Sars-CoV-2. Zakażone osoby nie wymagają hospitalizacji.

Na dzień 5 stycznia 2022 roku w województwie lubelskim potwierdzono badaniami laboratoryjnymi łącznie 3 przypadki wariantu Omikron wirusa SARS-COV-2. - Poza wcześniej potwierdzonym jednym przypadkiem zakażenia tym wariantem koronawirusa u osoby z Lublina, dziś otrzymaliśmy potwierdzenie zakażenia u jednej osoby z Chełma i jednej osoby ze Świdnika - informuje rzecznik prasowy wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka. Jak dodaje rzeczniczka, są to przypadki zakażenia niezależne od ogniska w Lublinie.

- Nadal czekamy na wyniki sekwencjonowania u 5 osób z kontaktu z osobą z Lublina. Osoby zakażone wariantem Omikron nie mają objawów, które wskazywałyby na potrzebę hospitalizacji - przekazuje Strzępka.

Zapewnia, że prowadzone jest intensywne dochodzenie epidemiczne i pobierane są wymazy od wszystkich osób, które miały kontakt z osobami, u których potwierdzono zakażenie wariantem Omikron. 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe