[AKTUALIZACJA] Powiat bialski: Ślisko na drogach. Dachowania, kilka samochodów i straż pożarna w rowie

  • 13.01.2022, 09:03 (aktualizacja 13.01.2022, 11:15)
  • Red.
[AKTUALIZACJA] Powiat bialski: Ślisko na drogach. Dachowania, kilka samochodów… fot. Autopomocni.pl
Od rana na drogach powiatu bialskiego panują trudne warunki, jest bardzo ślisko. Doszło już do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W Rossoszu i Klonownicy Małej dachowały samochody osobowe, tuż przed Janowem Podlaskim osobówka wpadła do rowu. W rowie wylądował też samochód straży pożarnej OSP Janów Podlaski, który jechał do zdarzenia. Z drogi wypadły też samochody na trasie Zalesie – Chotyłów. Służby apelują do kierowców o zachowanie ostrożności.

Od czwartkowego poranka na drogach powiatu bialskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. W Rossoszu i Klonownicy Małej dachowały samochody osobowe, tuż przed Janowem Podlaskim osobówka wpadła do rowu. W rowie wylądował też samochód straży pożarnej OSP Janów Podlaski, który jechał do zdarzenia. Z drogi wypadły też samochody na trasie Zalesie – Chotyłów. Służby apelują do kierowców o zachowanie ostrożności.

– Około godziny 7:50 na ulicy Wisznickiej w Rossoszu kierujący samochodem marki Saab, jadąc w stronę Wisznic wpadł w poślizg i wpadł do rowu. Kierowca nie doznał obrażeń ciała, jechał sam. Z kolei przed godz. 8:00 tuż przed Janowem Podlaskim kierowca samochodu osobowego marki Honda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do rowu, gdzie samochód dachował. Kierowca był trzeźwy, został przetransportowany do szpitala. W Wisznicach kierująca uszkodziła na rondzie znak drogowy, z kolei w miejscowości Wygoda ok. godz. 8:40 kierująca samochodem marki Opel, na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu. W Przechodzisku kierująca straciła panowanie nad autem, samochód dachował, jechała z pasażerami, ale na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała. W Klonownicy Małej doszło natomiast do trzech zdarzeń drogowych, w tym jedno z udziałem strażaków, którzy jechali na miejsce  – wymienia kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Więcej informacji o zdarzeniach wkrótce.

Przypomnijmy, że od 12 stycznia do 13 stycznia do godz. 12:00 obowiązuje ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej o słabych opadach marznącego deszczu oraz mżawki, powodujących gołoledź.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że w północno-wschodniej części województwa lubelskiego, czyli w okolicach: Białej Podlaskiej, Drelowa, Janowa Podlaskiego, Kodnia, Łomaz, Międzyrzeca Podlaskiego i Wisznic na drogach możemy lokalnie spotkać śliskość zimową, spowodowaną lekkimi opadami śniegu, mżawką i różnicą temperatur, jaka występuje w powietrzu oraz przy powierzchni jezdni. Ta sama sytuacja jest w zachodniej części województwa. 

– Obecnie na drogach wojewódzkich pracują 32 sztuki sprzętu do Zimowego Utrzymania Dróg. Ich celem jest zlikwidowanie śliskości zimowej oraz zalegającego, zajeżdżonego śniegu a także niedopuszczenie do powstawania śliskości na drogach w okolicach zbiorników wodnych – informuje Kamil Jakubowski, rzecznik prasowy ZDW w Lublinie.  Prosimy także wszystkich kierowców o rozsądek oraz szczególną ostrożność na drogach, które przebiegają w okolicach rzek, jezior, stawów i innych zbiorników wodnych. W takich miejscach, ze względu na opadające mgły oraz różnice temperatur, może być naprawdę ślisko i niebezpiecznie – dodaje.

Red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maszynista
Maszynista 14.01.2022, 14:47
Tradycyjnie zima zaskoczyła drogowców.

Pozostałe