Przemysław Litwiniuk członkiem Rady Polityki Pieniężnej

  • 13.01.2022, 11:23
  • red.
Przemysław Litwiniuk członkiem Rady Polityki Pieniężnej fot. fot. Kancelaria Senatu/Łukasz Kamiński
Senat w środę 12 stycznia powołał Przemysława Litwiniuka i Ludwika Koteckiego na członków Rady Polityki Pieniężnej.

Kandydaturę Przemysława Litwiniuka poparło 59 senatorów, przeciw było 3, zaś wstrzymało się od głosu 36 senatorów. Na Ludwika Koteckiego głos oddało 51 senatorów, przeciw było 41, wstrzymało się 5 senatorów. Litwiniuk i Kotecki zastąpią Eugeniusza Gatnara i Jerzego Kropiwnickiego, których kadencja w RPP kończy się 25 stycznia

– Jest to dla mnie na pewno zaszczyt, że ktoś dostrzegł moje kompetencje jako odpowiednie do zajmowania się tą trudną problematyką, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy wartość polskiego pieniądza podlega takiemu intensywnemu testowi, z którym trzeba sobie poradzić – przyznawał w ubiegłym tygodniu w rozmowie ze Słowem Podlasia Przemysław Litwiniuk. – Rada Polityki Pieniężnej w tym roku podlega niemal całkowitej wymianie. Zapewne poszukują osób o różnych kompetencjach, by zapewnić w miarę szeroki przegląd sytuacji gospodarczej i uwarunkowań prawnych. Myślę więc, że to iż łączę praktykę prawniczą z uprawianiem nauk ekonomicznych i finansów w Instytucie Ekonomii i Finansów SGGW, miało jakiś wpływ na to, że jestem na etapie przesłuchań w procedurze wyłaniania członków do RPP.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kłodka
Kłodka 13.01.2022, 13:38
Po twarzy widać, że stopy procentowe pójdą w górę o minimum 5% za kadencji tego nałkowca.

Pozostałe