Wisznice: Uczą się, jak sobie radzić na co dzień

  • 14.01.2022, 09:41
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Wisznice: Uczą się, jak sobie radzić na co dzień fot. UG Wisznice
Z początkiem roku 2022 ruszyły mieszkania treningowe dla osób z niepełnosprawnościami zamieszkałych na terenie gminy Wisznice. Do dyspozycji są 2 pokoje 2-osobowe z łazienkami, wyposażona kuchnia oraz salon. 

Rekrutowani uczestnicy projektu będą przebywać w mieszkaniach pod opieką asystentów terapeutów zatrudnionych w ramach projektu "Usługi społeczne w Gminie Wisznice".

W ramach projektu realizowane są zajęcia profilaktyczne, aktywizujące, usługi asystencko-opiekuńcze, usługi mieszkalnictwa treningowego oraz została utworzona wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego i wspomagającego. Zajęcia profilaktyczne obejmują indywidualne oraz grupowe konsultacje psychologiczne, dietetyczne i kosmetologiczne.

Mieszkania zostały uruchomione na rok, w ciągu tego czasu każdy z 12 uczestników zamieszka tam na okres 4 miesięcy. Lokale usytuowane są w budynku nowego kina, przy parku w centrum Wisznic. Budynek powstał dzięki realizacji projektu "Rewitalizacji Gminy Wisznice". Wartość  projektu: 1 580 005,20 zł. Kwota dofinansowania wynosi 1 490 665,20 zł.

Z kolei w ramach zajęć aktywizujących prowadzone są m.in. zajęcia terapeutyczne takie jak biblioterapia, hortiterapia. Gmina planuje, że z usług osobistego asystenta osoby niepełnosprawnej i osób świadczących sąsiedzkie usługi opiekuńcze skorzysta 20 osób. Klientami wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego i wspomagającego są osoby niepełnosprawne i niesamodzielne.

Przypomnijmy, że projekt "Rewitalizacja Gminy Wisznice" kosztował 13 925 498, 90 zł. W ramach niego przebudowano też budynek socjalny na wisznickim stadionie sportowym oraz utworzono Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Curynie. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 10 185 864, 38 zł. 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe