Radzyń Podlaski: Radni przyjęli budżet na ten rok

  • 14.01.2022, 09:45
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Radni przyjęli budżet na ten rok
16,6 mln zł przeznaczy miasto na inwestycje w tym roku. Wśród nich znają się budowa ul. Polnej, przebudowa skrzyżowania ul. Lubelskiej i Sitkowskiego czy opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy sieci wodno-kanalizacyjnej oraz kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem dróg.

Dochody w tegorocznym budżecie oszacowano na 77 mln 040 tys. zł, a wydatki na 82 mln 184 tys. zł. - Budżet na rok 2022 oparty jest na realiach wynikających z posiadanej wiedzy na temat zarówno środków, które zasilą budżet z zewnątrz, jak też analizy sytuacji ekonomicznej podmiotów mających bezpośredni wpływ na możliwość pozyskania dochodów z podatków i opłat lokalnych – informuje rzecznik prasowy magistratu, Anna Wasak.

Deficyt wynieść ma według szacunków 5,1 mln zł. - Wzrost nakładów na oświatę zarówno w zakresie szkolnictwa publicznego jak i przedszkoli niepublicznych, wzrost cen związanych z wywozem i zagospodarowaniem odpadów, wzrost najniższej krajowej, co powoduje zwiększenie środków na wynagrodzenia we wszystkich jednostkach, są przyczyną wykazanego w budżecie deficytu na działalności operacyjnej w kwocie 909 928,37 zł. Tworzenie budżetu, który sztucznie zaniża wydatki i tak konieczne do poniesienia, dałby zakłamany obraz finansów miasta – dodaje rzecznik Wasak.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 11 stycznia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stadionowy
Stadionowy Wczoraj, 11:07
Wladzo Miejska!!! Najwyższy czas na modernizacje stadionu miejskiego w Radzyniu !!!Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe. Moze slowopodlasia podejmie temat?:)

Pozostałe