Nowa jakość podróży na zachód

  • 01.06.2017, 13:13
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Nowa jakość podróży na zachód
Małymi kroczkami posuwa się naprzód realizacja projektu Modernizacja Lokalnego Centrum Sterowania Terespol. Znane są oferty czterech wykonawców inwestycji, która obejmuje przebudowę stacji w Terespolu, Małaszewiczach i Białej Podlaskiej. Natomiast już teraz od 22 maja podróżni mogą korzystać z obniżki cen biletów do Warszawy.

Stacja kolejowa w Terespolu w przyszłym roku może spodziewać się nowego wyglądu, a pasażerowie nowej jakości podróżowania oraz poprawy komfortu obsługi. Inwestycja za ponad pół miliarda złotych obejmuje modernizację i przebudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji nie tylko w Terespolu, ale i Małaszewiczach oraz Białej Podlaskiej.

– Wymienione zostaną tory i sieć trakcyjna. Zamontowane zostaną nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Przebudowane będą perony na stacjach. Wszystkie zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będą wyposażone w nowe wiaty, ławki, oświetlenie, tablice informacyjne i system megafonowy – informuje Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W Małaszewiczach i Terespolu windy ułatwią pasażerom dotarcie do peronów. Stacje będą pod stałym nadzorem kamer monitoringu.

Przetarg na finiszu

Składanie ofert w przetargu na wykonanie inwestycji zakończyło się w lutym. Udział w postępowaniu wzięły cztery podmioty. Jeśli chodzi o termin realizacji projektu, jest on podobny dla wszystkich oferentów i wynosi około 36 miesięcy.

 – Analizujemy oferty czterech firm, które zgłosiły się do przetargu. Jeszcze w tym roku planujemy wyłonić wykonawcę modernizacji i podpisać z nim umowę. Rozpoczęcie robót budowlanych zaplanowane jest w drugiej połowie przyszłego roku – dodaje Jakubowski.

 Efektami prac, które najprawdopodobniej zakończą się w 2020 roku, będą szybsze i sprawniejsze przejazdy pociągów. Według zapowiedzi pociągi zwiększą szybkość do 160 km/h.

Duże rabaty

Rabat jaki tydzień temu wprowadziło PKP IC jest dosyć spory. Podróżni jadąc z Terespola do stolicy zapłacą o 11,10 zł mniej. Na trasie Warszawa – Biała Podlaska obniżka wynosi 10 zł. Podróż na wymienionych wyżej odcinkach wyniesie odpowiednio 34,90 zł oraz 29,90 zł.

Jak informuje w rozmowie ze "Słowem" zespół prasowy PKP Intercity S.A. nowy cennik obowiązujący od 22 maja na trasie Terespol – Warszawa wiąże się z pracami remontowymi na trasie Lublin – Warszawa. – Na czas remontów PKP Intercity obniży ceny biletów na całej trasie Warszawa – Lublin oraz na odcinkach pośrednich. Remont spowoduje, że m. in. przez Łuków będzie się dłużej jechało. Rabat wyniesie od kilku do kilkudziesięciu procent. Obniżki zostały wprowadzone na czas prac modernizacyjnych, które będą trwały dwa lata – słyszymy.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 22.

Sylwia Bujak

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe