PSW na czele prestiżowego rankingu

  • 16.06.2017, 13:56 (aktualizacja 16.06.2017, 14:09)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
PSW na czele prestiżowego rankingu
Państwowa Szkoła Wyższa znalazła się na czele rankingu Perspektyw i nie jest to pierwszy sukces w tym prestiżowym zestawieniu. Uczelnia nie zwalnia tempa, stawia teraz na umiędzynarodowienie i uruchamianie kierunków w języku angielskim.

Ranking Szkół Wyższych prowadzony jest od 18 lat i przez fachowców oceniany jest jako najbardziej prestiżowy w ocenie pracy uczelni, posiada on też międzynarodowe uznanie.

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II zadomowiła się już w czołówce zestawienia i od czterech lat znajduje się w gronie najlepszych tego typu 36 uczelni w Polsce. W 2014 i 2015 roku była to pierwsza lokata, a w kolejnych latach był to już najwyższy stopień podium. W tegorocznym zestawieniu tuż za bialską uczelnią znalazły się Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.

– Siłą naszej uczelni jest stabilizacja niemal we wszystkich 19 kryteriach, a liderami jesteśmy w liczbie prowadzonych kierunków studiów, w tym sześciu magisterskich i innowacyjności, w tym wysokości pozyskanych środków z Unii Europejskiej oraz w wielokulturowości środowiska studenckiego tj. liczby studentów z różnych państw: Białorusi, Litwy, Łotwy, Holandii, Rosji i Stanów Zjednoczonych – podkreśla Renata Karwacka, dyrektor gabinetu rektora.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 26.

(jd)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe