Uczczono pamięć o powstaniu warszawskim

  • 01.08.2016, 11:57 (aktualizacja 12.08.2016, 22:54)
  • Monika Pawluk
Uczczono pamięć o powstaniu warszawskim Adam Trochimiuk
O godzinie 17 zawyły syreny, a w centrum zebrali się mieszkańcy i przedstawiciele władz miasta Biała Podlaska, aby wspólnie oddać hołd uczestnikom powstania warszawskiego, którzy polegli w walce o wolność ojczyzny.

Oficjalne uroczystości związane z obchodami rocznicy wybuchu powstania warszawskiego odbyły się 1 sierpnia pod Tablicą Straceń na placu Wolności. Przedstawiciele władz miasta i instytucji złożyli kwiaty, zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć o ludziach i wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Jak zwykle podczas takich uroczystości obecni byli mieszkańcy, harcerze, ale też przedstawiciele bialskiego środowiska kibicowskiego, którzy przed kilkoma laty zainicjowali tradycję obchodów rocznicy powstania w Białej Podlaskiej.

Monika Pawluk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe