Wspomnień szkolnych czar [GALERIA]

  • 03.08.2017, 23:28 (aktualizacja 04.08.2017, 13:22)
  • Polub nas na Facebooku
Wspomnień szkolnych czar [GALERIA] Justyna Dragan

Zjazd absolwentów Szkoły Podstawowej w Polubiczach (gmina Wisznice) był okazją do przywołania najmilszych wspomnień z młodzieńczych lat. Spotkanie było połączone z promocją książki o polubickiej szkole i jej kierowniku Józefie Kossowskim.

To właśnie pamięci Józefa Kossowskiego i jego małżonki Krystyny zorganizowany został zjazd. Byli oni zasłużonymi działaczami i trwale zapisali się na kartach historii placówki. Spotkanie zorganizowano 29 lipca w Wisznicach.Wzięli w nim udział absolwenci różnych roczników, nie było żadnych ograniczeń.

Lidia Kot to najstarsza córka Kossowskich. Jest ona również absolwentką polubickiej szkoły.  – Pomysł organizacji zjazdu i napisania książki pojawił się po tym jak absolwenci pytali o rodziców, przekazywali mi ciekawe wspomnienia, pozdrawiali ich. Tata nie żyje już 17 lat, mama zmarła 14 lipca tego roku, nie doczekała jego zjazdu – ubolewa córka Kossowskich. I przypomina, że na pogrzebie jednej z mieszkanek Polubicz, w którym uczestniczyła jej mama, wielu absolwentów polubickiej podstawówki podchodziło do pani Kossowskiej i chciało zamienić z nią choć kilka słów. – Wielu mówiło, że ona była dla nich jak druga mama – wspomina pani Lidia.

Krystyna Kossowska uczyła języka polskiego, a jej mąż Józef był z wykształcenia geografem. Pasją do zwiedzania nowych miejsc zaraził swojego syna Tadeusza, również absolwenta polubickiej podstawówki. – Moje zainteresowanie światem zaczęło się właśnie w latach młodzieńczych. Potem dużo podróżowałem, zwiedziłem między innymi Chiny i Japonię. To właśnie wyniosłem ze szkoły: ciekawość świata, chęć zdobywania go – opowiada w rozmowie ze "Słowem".

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 32.

(jd)

 

Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe