Z Afryki i Azji na studia do PSW

  • 09.09.2017, 14:58 (aktualizacja 09.09.2017, 15:24)
  • Polub nas na Facebooku
Z Afryki i Azji na studia do PSW
Po raz pierwszy Państwowa Szkoła Wyższa przeprowadziła rekrutację na studia w języku angielskim a już pojawili się pierwsi chętni. Pielęgniarstwo oraz turystykę i rekreację w Białej Podlaskiej będzie studiować młodzież m.in. Indii, Zimbabwe czy Kazachstanu.

– Jest to dla nas wielkie wyzwanie logistyczne i kulturowe. Nie znają oni bowiem języka polskiego, ale za to dobrze znają język angielski – mówi rektor PSW Józef Bergier. W tym roku bialska uczelnia przyjęła 15 studentów pielęgniarstwa, ale w przyszłym roku planuje tę ofertę poszerzyć. Z kolei na kierunku turystyka i rekreacja w języku angielskim rekrutacja jeszcze trwa.

Wśród kierunków, które znalazły się w ofercie Państwowej Szkoły Wyższej największą popularnością cieszyły się: pielęgniarstwo, fizjoterapia i filologia angielska (Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych) oraz informatyka, ekonomia, finanse i rachunkowość (Wydział Nauk Ekonomicznych i Technicznych). Łączna suma przyjętych na studia I stopnia wynosi 527 a na studia II niestacjonarne - 124.

 

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa.

(jd)

 

 

Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gratuluję pomysłu
Gratuluję pomysłu 09.09.2017, 15:32
może i będą studiować już chodzą po galeriach handlowych kradną ciekawe kiedy kogoś za***

Pozostałe