Utylizują zdrowe świnie w obawie przed ASF. Wirus stwierdzony "na oko"?

  • 22.09.2017, 15:25 (aktualizacja 27.09.2017, 10:40)
  • www.slowpodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Utylizują zdrowe świnie w obawie przed ASF. Wirus stwierdzony "na oko"?
Świnie z gospodarstwa w Rudnikach jednak zostały wybite. Ubój przeprowadzono prawie tydzień po proteście rolników, którzy 16 września zagrodzili wjazd na tę posesję weterynarzom oraz firmie zajmującej się utylizacją zwierząt i skłonili nieugiętego do tej pory powiatowego lekarza weterynarii, do tymczasowego odstąpienia od decyzji likwidacji zdrowego stada.

O tym, że zwierzęta w gospodarstwie w Rudnikach zostaną wybite właściciele dowiedzieli się w piątek 15 września. Nazajutrz przed ich posesją pojawiła się ekipa zajmująca się ubojem i utylizacją zwierząt, ale też kilkudziesięcioosobowa grupa rolników, którzy uniemożliwili im wjazd na posesję. Zgromadzeni domagali się od powiatowego lekarza weterynarii, żeby odstąpił od likwidacji stada państwa Biernackich.

Wtedy się udało i rzeczywiście stada nie wybito, jednak było to chwilowe zawieszenie wykonania wyroku na hodowli Biernackich. Właściciele postawieni przed trudnym wyborem wzięcia na siebie odpowiedzialności karnej, w przypadku gdyby w ich gospodarstwie po badaniach rzeczywiście stwierdzono wirus afrykańskiego pomoru świń zdecydowali się na ubój. - Podjęliśmy tę trudną decyzję. Mamy dużo prosiąt, zaczyna nam się to wszystko dusić, Sprzedaż jest zablokowana. Szkoda nam tych zwierząt. Jesteśmy wdzięczni ludziom, którzy nas wspierają, nie wiadomo, jak byśmy to przeszli. Człowiek jest skazany sam na siebie, nie mamy żadnej pomocy z zewnątrz. Ciężko cokolwiek mówić. Te świnie to nasze główne źródło utrzymania, zajęcie. Mąż wstawał rano, od razu szedł do obory. Dbaliśmy o nie, a teraz wszystko na zmarnowanie. Czy ktoś się zastanowił co my dalej mamy robić? - pyta Ewa Biernacka, właścicielka gospodarstwa i sołtys Rudnik.

Kobieta mogła tylko bezradnie stać i nasłuchiwać przeraźliwego kwiku loch i prosiąt, które przy użyciu prądu były zabijane w jej gospodarstwie. - Rozumiem, gdyby faktycznie te ognisko było stwierdzone, ale przecież nikt nie pobierał tutaj wcześniej próbek do badania, dopiero dzisiaj. A w przypadku gdy wirusa stwierdzą nie otrzymamy tej zapowiadanej rekompensaty - dodaje rozżalona.

Mąż pani Ewy przyglądał się ubojowi prowadzonemu w ich oborze. - Nie dam rady na to patrzeć. Nieżywa świnia leży, żeby ssały ją prosiaki. Kto widział takie rzeczy? Przecież powinny być prosięta na początek wybijane. Żal na to wszystko patrzeć. Lekarz krosty po ospie zobaczył za uchem i powiedział, że może być ognisko! Tak na oko to stwierdził!  - oburzał się Jan Biernacki.

- Dlaczego to się tutaj zdarzyło, dlaczego mogło do tego dojść. Jak rząd polski mógł pozwolić na to, że ta choroba doszła aż do tego miejsca i co zostanie zrobione, żeby ona się nie rozprzestrzeniła. Bo nie widzimy realnych działań - mówił poseł Kuliz15 Jarosław Sachajko, który dzisiaj również pojawił się w Rudnikach.

Więcej na ten temat w papierowym lub elektronicznym numerze "Słowa" 26 września.

Monika Pawluk

www.slowpodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (58)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
omg
omg 05.06.2018, 15:37
Jakim ludzki gatunek jest marny, że używa do mordowania istot zwrotu: "utylizacja".
Żałosne.
Krzysztof Skrzypczak
Krzysztof Skrzypczak 27.09.2017, 10:07
WSZYSTKIE WSPÓŁCZESNE „PANDEMIE” SĄ SPOWODOWANE PRZEZ IGŁY SZCZEPIONEK
Jak to niniejszy autor deklarował już wielokrotnie podczas wielu publicznych wywiadów radiowych, śmiertelna epidemia grypy z 1918 r. była bezpośrednim następstwem szczepienia przeciwko gorączce tyfusowej żywym wirusem, przymusowo wszczepionym personelowi wojskowemu USA i armii zaprzyjaźnionych podczas I Wojny Światowej. W tym czasie wirusy nie były jeszcze odkryte i sądzono, iż choroby były powodowane jedynie przez bakterie. Owe śmiertelnie niebezpieczne szczepionki przeciw gorączce tyfusowej były stworzone w laboratoriach badawczych Johna D.Rockefellera oraz chińskich fabrykach farmaceutycznych. Baza szczepionki składała się z wirusów pobranych od pacjentów chorych na gorączkę tyfusową, wszczepianych w stada świń dla stworzenia kolejnej bazy wirusowej, a następnie wstrzykiwanej w jaja kur i indyków w celu dalszej inkubacji patogenu. Wyhodowany ostatecznie ‘materiał szczepionkowy” był z kolei wstrzykiwany w SETKI MILIONÓW LUDZKICH ŻYŁ. Rezultatem była masowa pandemia, która zabiła nieomal 50 milionów ludzi na całym świecie.
W 1918 r. pandemia wirusowa była potężną pomyłką, rezultatem kombinacji bardzo złej szczepionki i dominującej ignorancji co do wirusów i chorób, które one wywołują. Jednakże, stałe zaprzeczanie owym FAKTOM, a następnie ODWROTNA INŻYNIERIA ZABÓJCZEGO WIRUSA w laboratoriach Ft. Detrick (1997 – 2003) jest już nie do wybaczenia i stanowi prawdziwą zbrodnię przeciw ludzkości.
Co więcej, JEDYNYM SPOSOBEM w jaki współczesna PANDEMIA ŚWIŃSKIEJ GRYPY jest się w stanie urzeczywistnić – to przy pomocy strzykawek, poprzez wszczepienie pewnych ŻYWYCH WIRUSÓW. Bądźcie pewni, że w tej chwili świat NIE doświadcza żadnej prawdziwej eksplozji pandemicznej, ale z całą pewnością takowa NASTĄPI, jeśli planowane masowe szczepienia przeciwko grypie zostaną zakończone na całym świecie.
NIEBEZPIECZEŃSTWA WBUDOWANE W ‘DUPLEKSOWYCH’ SZCZEPIONKACH OD SZTUCZNIE STWORZONYCH WIRUSÓW
Współcześni „praktykanci medycyny”, włączając paru ‘osteopatów’ o najlepszych intencjach, chcieliby, aby świat uwierzył w MIT, że szczepionki zawierające ‘osłabione’ żywe wirusy nie mogą spowodować warunków rozwoju choroby wirusowej, przeciwko której są wymierzone. Jest to najbardziej niebezpieczna poroniona koncepcja z następujących NAUKOWYCH powodów:
Tradycyjne ‘pospolite’ szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce zawierają np. małe ilości ‘rozcieńczonych’ żywych wirusów, które zostały ‘osłabione’, ale niezupełnie zabite w 100%. Badania wykazały, iż te osłabione ‘żywe’ wirusy powodują u człowieka, który został zaszczepiony, bardzo łagodną formę choroby, co z kolei wywołuje odporność komórkową na dany patogen. Nauka stojąca za tym jest poprawna i w większości przypadków zasadna. Standardowo, utrzymywanie docelowego patogenu wirusowego w stale osłabionym stanie wymaga dodawania specyficznych ilości formaliny i eteru, a w niektórych przypadkach bywa dodawana również rtęć w formie thimerosalu; bywa dodawana również, aby zabezpieczyć albuminy z komórek jajowych od rozpadu i przedwczesnej śmierci. Ustabilizowana teoria poza całym tym ‘szczepieniem ochronnym’, to teoria ‘zabezpieczania stada’, którą zapoczątkował Pasteur pod koniec XIX wieku. Jak to bywa ze wszystkimi szczepionkami, pewien mały procent stada rozwinie poważne, w pełni rozwinięte stany chorobowe, spowodowane przez te wirusy rozcieńczone w samej szczepionce, a kolejny procent będzie doświadczał skutków ubocznych na skutek chemikaliów, dodawanych do szczepionki. Jednakże jeśli ogromna większość stada jest ‘zabezpieczona’ od warunków chorobowych, szczepionka bywa aprobowana i dostaje stempel „bezpiecznej i skutecznej”.
Nauka dowiodła również, że każdy patogen wirusowy ma swe unikalne cechy charakterystyczne, które u ludzkiego nosiciela powodują właściwy dla niego zestaw symptomów. Tak więc, każdy patogen wirusowy ma swój unikatowy ‘odcisk palca’ również w replikacji i reprodukcji. Każdy z wisusów, w swym rozcieńczonym (osłabionym) stanie posiada inny stopień skuteczności.
Co więcej, niektóre wirusy, z upływem czasu wykazują zdolności do „dryfowania” i osiągania dodatkowych alteracji genetycznych. JEST TO SZCZEGÓLNIE PRAWDZIWE ODNOŚNIE TAK ZWANYCH ‘NOWYCH’ REKOMBINACJI WIRUSOWYCH, które powstały w toku odwrotnej inżynierii genetycznej w światowych laboratoriach broni biologicznej!
Kiedy RNA wirusa bywa sztucznie połączona z innymi wirusowymi genami, otrzymany w rezultacie „Franken-wirus” jest niemożliwy do odgadnięcia. Badania przeprowadzone ( a jednak jeszcze nie opublikowane) przez Terrence’a Tumpey, Jeffrey’a Taubenberga i innych w NIH i CDC wykazują, że owe „zmartwychwstałe wirusy pandemii” nie przejawiają NORMALNYCH tendencji tradycyjnego, NATURALNEGO wirusa grypy, takich jak sezonowej ludzkiej grypy H3N2. Są one najlepiej opisywane jako „wirusowe dzikie karty”.
Jest to zaledwie jeden z problemów przy zapędzaniu Amerykanów na ślepo do masowych szczepień seriami tych sztucznie stworzonych w laboratoriach wirusów, osłabionych czy też nie, w NIETESTOWANYCH, NIESPRAWDZONYCH, EKSPERYMENTALNYCH SZCZEPIONKACH, które nie zostały poddane DŁUGOTERMINOWYM TESTOM KLINICZNYM, ABY OKRESLIĆ POZIOMY OWEGO DRYFU, albo nawet TENDENCJE OSŁABIENIA Z UPŁYWEM CZASU.
Na domiar wszystkiego, aby rzekomo zminimalizować kwestie ‘bezpieczeństwa’, CDC poleca obecnie DUPLEKSOWE szczepienia. „Dupleksowe” szczepienia zasadniczo obejmują serię dwu zastrzyków. Pierwsza iniekcja składa sie z BARDZO SŁABEJ, WYSOCE ROZCIEŃCZONEJ dawki żywych wirusów.
Zmierza to do stworzenia początkowej reakcji immunologicznej, odzwierciedlającej specyficzny wirus, który został wstrzyknięty. W ciągu dwóch tygodni od pierwszej iniekcji, ma nastąpić druga, silniejsza iniekcja (booster shot); ta jest jedynie lekko rozcieńczona lub może nawet zawierać wirusy o pełnej mocy. To drugie szczepienie ma zatem stworzyć reakcje systemu immunologicznego w pełnej sile.
Jest to, w najlepszym przypadku, ZŁA NAUKA i z jasnych i oczywistych powodów graniczy ona z chorobą psychiczną. Jak sami to przyznają, naukowcy z NIH w swych różnych pismach zakomunikowali, iż poziom potencji owych SZTUCZNIE STWORZONYCH WIRUSÓW w swych rozcieńczonych stanach wykazuje anormalne, niemal NIEPRZEWIDYWALNE tendencje. Nikt nie wie, jakie to z czasem skutki pociągnie za sobą, kiedy nieuchronny ‘genetyczny dryft’ się wydarzy. Jest to dosłownie strzał na ślepo. Jest wielce prawdopodobne, że nawet te WYSOCE ROZCIEŃCZONE FRANKEN-WIRUSY mogą szybko odzyskać całą swoją potencję, nawet w obecności eteru i formaliny. (Zob. Addendum niżej) Po drugie, ‘booster shot’ o pełnej mocy może równie łatwo „dryfować” w kierunku czegoś o wiele bardziej niebezpiecznego, niż oryginalna, sztucznie stworzona kombinacja wirusowa.
Zakładam, że naukowcy odpowiedzialni za te „pandemie” nie są głupcami. Muszą znać te fakty, tak samo, jak ja je znam.
Zatem, mogę jedynie wnioskować, że cała ta sprawa jest następstwem modus operandi elity medycznej od sztucznie wywołanej epidemii ospy w 1920 r. Jest to wszystko ORGANIZOWANE po pierwsze dla PIENIĘDZY, a po drugie dla społecznej i geograficznej restrukturyzacji ‘ludzkiego stada”.
Musi zostać również zrozumiane, że ta „Nowa grypa 2009” ani nie jest taka jasna, ani gotowa do przenoszenia między ludźmi ( Zob. studium opublikowane w addendum). Jeśli ten raport jest dokładny, jakże więc mogłaby rozpocząć się ‘pandemia’ i skąd w ogóle ta potrzeba masowych szczepień? Jak wykazuje to ‘studium’ – jedyny sposób, w jaki testowane fretki były w stanie nabawić się albo przenosić tę „Nową świńską grypę z 2009 r.”, to za pomocą jej wszczepienia !!!
Ludzkość domaga się odpowiedzi i domaga się jej NATYCHMIAST!!!
A.True Ott, Phd, ND
Ci, którzy nie mogą pamiętać przeszłości, będą skazani na jej powtórzenie.George Santayana
Od tych, którzy są ignorantami odnośnie przeszłości, nie można oczekiwać, aby ją pamiętali.
True Ott, PhD, ND
Źródło: http://socioecohistory.wordpre…
ADDENDUM ABSTRACTS FROM SELECTED FRANKEN-VIRUS STUDIES

Feb. 27, 2001
Sequence of the 1918 pandemic influenza virus nonstructural gene (NS) segment and characterization of recombinant viruses bearing the 1918 NS genes.

Dybing JK,

” Fanning TG,

Swayne DE,
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/si… 22GarcíaSastre A"[Author% 5D&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_Discove ryPanel.Pubmed_RVAbstractPlus
García-Sastre A,
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/si… 22Palese P"[Author% 5D&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_Discove ryPanel.Pubmed_RVAbstractPlus
Palese P,
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/si… Db=pubmed&Cmd=Search&Term="Taubenberger JK"[Author% 5D&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_Discove ryPanel.Pubmed_RVAbstractPlus
Tumpey TM.
Influenza Division, National Center for Immunization and Respiratory Diseases, Centers for Disease Control and Prevention, Atlanta, GA 30333, USA. Recent reports of mild to severe influenza-like illness in humans caused by a novel swine-origin 2009 A(H1N1) influenza virus underscore the need to better understand the pathogenesis and transmission of these viruses in mammals. In this study, selected 2009 A(H1N1) influenza isolates were assessed for their ability to cause disease in mice and ferrets and compared with a contemporary seasonal H1N1 virus for their ability to transmit to naïve ferrets through respiratory droplets. In contrast to seasonal influenza H1N1 virus, 2009 A(H1N1) influenza viruses caused increased morbidity, replicated to higher titers in lung tissue, and were recovered from the intestinal tract of intranasally inoculated ferrets. The 2009 A(H1N1) influenza viruses exhibited less efficient respiratory droplet transmission in ferrets in comparison with the highly transmissible phenotype of a seasonal H1N1 virus. Transmission of the 2009 A(H1N1) influenza viruses was further corroborated by characterizing the binding specificity of the viral hemagglutinin to the sialylated glycan receptors (in the human host) by use of dose-dependent direct receptor-binding and human lung tissue-binding assays.
Share this:
http://astromaria.wordpress.co…
http://astromaria.wordpress.co…
http://astromaria.wordpress.co…
http://astromaria.wordpress.co…
http://astromaria.wordpress.co…
http://astromaria.wordpress.co…
http://astromaria.wordpress.co…
http://astromaria.wordpress.co…
Koejar
Koejar 26.09.2017, 21:30
Kornik dębosz też wycina drzewa wPyszczy Białowieskiej, ale jego wszyscy widzieli. Nawet w UE.
Kto widział ognisko zarazy świń u sołtysa? No kto?!
MeeeeBeeee
MeeeeBeeee 24.09.2017, 09:46
Najlepiej filmowac całe zdarzenie. A gdy okaże sie ze zwierzeta nie są chore to weterynarz musi zapłacić odszkodowanie
Anna
Anna 12.10.2017, 11:02
Niezależnie od tego czy zwierzęta są zdrowe czy chore, jeśli są zabite decyzją powiatowego lekarza weterynarii rolnik zawsze dostaje odszkodowanie.
dex
dex 25.09.2017, 22:30
zapłacić za wszystkie swinie i odszkodowanie za utracone zyski
Rolnik
Rolnik 23.09.2017, 22:37
Wszyscy którzy podejmują decyzję o wybijaniu zdrowych świń powinni za to ponieść odpowiedzialność karną
Wiolka
Wiolka 23.09.2017, 09:56
Tu nawet brak słów na komentarz! Kto normalny postępuje w ten sposób i wybija zdrowe zwierzeta,to jakaś paranoja! Osoby ktore to czynią powinny sie smażyć w piekle za takie podejscie. Niech pomyślą o hodowcach,niech sie postawią w ich sytuacji co oni biedni przeżywają patrząc na ubijanie przez czyjąś głupote swoj dorobek!Mi na samą myśl skóra cierpnie,a co czują ludzie ktorzy to widzą na wlasne oczy?!! Hańba!!!
obserator
obserator 23.09.2017, 00:28
Co by się stało jak by w tym gospodarstwie nigdy nie wystąpił ASF Powiatowy do zwolnienia nie będzie ryzykował przecież nie pobierał krwi do badnia
ubijamy i nie będzie dowodów
Rolnicy Razem
Rolnicy Razem 22.09.2017, 16:40
Organizacje rolnicze i konsumenckie wysłały do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, Pani Premier Beaty Szydło i Ministrów list poparcia dla rolników. Piszą min.: "...Dosyć przepisów, które przyczyniają się do dalszej likwidacji produkcji trzody chlewnej w małych i średnich gospodarstwach! Dosyć przepisów, które przyczyniają się do likwidacji małych i średnich gospodarstw rodzinnych...
Rząd RP zamiast pomagać polskim rolnikom wspiera korporacje, które (dzięki przychylności kolejnych rządów) już mocno zagościły w Polsce..."

..Jesteśmy świadomi, że jest to celowa polityka/ strategia, która ma na celu wyrugowanie/ zniszczenie polskiego kapitału/ rolnictwa na rzecz obcego kapitału wielkich korporacji. Takimi samymi przepisami zlikwidowano i zniszczono rodzinne gospodarstwa rolne w USA, Kanadzie i krajach Europy Zachodniej. Nie pozwolimy, aby polskie małe i średnie gospodarstwa zostały zniszczone... - mówi Jolanta Dal, rolniczka i radna z podkarpackiego, która pojechała, jako przedstawicielka wielu organizacji, aby wspierać rolników z lubelskiego.Pozostałe