Łosice: Studenci trzeciego wieku rozpoczęli naukę

  • 29.09.2017, 09:21 (aktualizacja 29.09.2017, 09:26)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Łosice: Studenci trzeciego wieku rozpoczęli naukę

Uniwersytety Trzeciego Wieku od kilku lat robią furorę wśród osób, które przeszły na emeryturę czy rentę. Frekwencja i relacje słuchaczy łosickiego UTW pokazują, że okres, gdy zamykany jest rozdział związany z pracą zawodową, także może być piękny.

18 września miała miejsce inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej w Łosicach. Odbyła się w ramach projektu "Dojrzałość okresem jest złotym", autorstwa prezes Fundacji DONUM Ewy Jarockiej. Nowy rok akademicki UTW otworzył odśpiewany na stojąco hymn "Gaudeamus igitur", jak przystało na studentów rozpoczynających kolejny rok nauki.

Łosicki UTW otrzymał sprzęt kupiony przez Fundację Donum z pieniędzy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Są to: laptop, projektor multimedialny, urządzenie wielofunkcyjne, radiomagnetofon do nauki języka angielskiego oraz ekran. Na scenie podczas inauguracji wystąpił, finansowany z projektu, chór złożony z członków UTW, który prowadzi Tadeusz Goś w ramach jednej z sekcji UTW. 

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, 3 października.

Joanna Gąska

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe