Chorąży nowym dyrektorem GOK w Białej Podlaskiej

  • 15.08.2016, 13:14 (aktualizacja 15.08.2016, 20:52)
  • Beata Malczuk
Chorąży nowym dyrektorem GOK w Białej Podlaskiej
Od września GOK w Białej Podlaskiej będzie miał nowego dyrektora. Odchodzącą na emeryturę Bożenę Pawlinę-Maksymiuk zastąpi na tym stanowisku Dariusz Chorąży, związany zawodowo z Bialskim Centrum Kultury.

Dariusz Chorąży był jednym z piątki kandydatów, którzy złożyli swoje aplikacje w konkursie. O kierowanie kulturą w gminie ubiegali się także: Rafał Izbicki, Anna Kaliszuk, Edyta Sweklej i Joanna Roszak. Do drugiego etapu po weryfikacji złożonych dokumentów przeszło czworo bez Joanny Roszak, która nie spełniała wymogów formalnych. Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami komisja konkursowa pod przewodnictwem Dariusza Plażuka wskazała Chorążego. Nowy dyrektor obejmie stanowisko od 1 września.

Chorąży ma 49 lat. Ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomówki: z retoryki stosowanej na KUL i zarządzania kulturą na UJ. Z szeroko rozumianą bialską kulturą związany jest od 1989 roku. Wtedy rozpoczął pracę w Miejskim Ośrodku Kultury jako młodszy instruktor. Potem był starszym instruktorem. Następnie kierował Klubem Kultury Eureka na osiedlu Młodych. Po przekształceniach został dyrektorem tej placówki, która działała przez kilka lat jako odrębna jednostka kultury z własnym budżetem. W 2011 roku wszystkie placówki osiedlowe połączono, więc ponownie został kierownikiem i pełnił tę funkcję do chwili obecnej.

Będąc szefem GOK zamierza kontynuować i rozwijać to, co stworzyła wraz z zespołem odchodząca dyrektor. Uważa, że Pracownie Ginących Zawodów doskonale łączą działalność kulturalną z turystyką i ten kierunek należy utrzymać.   

Beata Malczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 15.09.2019, 07:27
Byłej dyrektor Pani Bożenie niedorówna nikt.
Rumburak
Rumburak 16.08.2016, 08:22
Faktycznie profesjonalna komisja pod przewodnictwem przewodniczącego Plażuka ha,ha,ha ,który o kulturze wie tyle co swinia o gwiazdach ,czy w tej gminie nie ma kogoś normalnego.

Pozostałe