Duchowość pogranicza na zdjęciach

  • 5.10.2017, 09:31 (aktualizacja 05.10.2017 10:42)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Duchowość pogranicza na zdjęciach

Poplenerową wystawę pod hasłem "Duchowość pogranicza V" można oglądać do 18 października w Bialskim Centrum Kultury.

W Galerii I Piętro zlokalizowanej w budynku BCK przy ul. Warszawskiej 11 bialczanie mogą zobaczyć fotografie, które powstały podczas piątego już, cyklicznego pleneru, który odbył się w Jabłecznej na przełomie września i października minionego roku.

Miejscem pobytu uczestników tego pleneru był Klasztor Prawosławny św. Onufrego w Jabłecznej, który położony jest tuż nad Bugiem, w malowniczym, wielokulturowym zakątku Polesia Lubelskiego. Autorzy zdjęć, którzy w większości należą do Związku Polskich Artystów Fotografików, prezentują różnorodne podejście do tematu duchowości ściany wschodniej.

Małgorzata Piekarska to jedna z uczestniczek pleneru. W rozmowie ze "Słowem" opowiada, że podczas pobytu w Jabłecznej zwiedzali cerkwie i dzięki temu udało im się zbliżyć do tradycji i wiary prawosławnej. Opowiada też, że wraz z innymi fotografami mają już za sobą kolejny plener pod hasłem "Duchowość pogranicza", tym razem zdjęcia wykonywali m.in. w Holi i Sosnowicy.

(jd)

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe