Ponad pół miliona na kształcenie

  • 12.10.2017, 09:45
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Ponad pół miliona na kształcenie

Trzy szkoły podstawowe zostaną zastrzyk finansowy. W gminie realizowany będzie do stycznia 2019 roku program, w ramach którego szkoły podstawowe w Milanowie, Kostrach i Rudnie zostaną wsparte inwestycjami za 508 tys. zł. Placówki zostaną doposażone w profesjonalny sprzęt za 80 tys. zł. Do szkół trafią: laptopy z oprogramowaniem, tablice multimedialne i rzutniki. 

Program stawia nacisk na nowoczesną naukę przedmiotów ścisłych, dlatego w szkołach będzie możliwość uczestniczenia w pracowniach, w których będą przeprowadzane eksperymenty, a praca z uczniem będzie prowadzona w oparciu o metody aktywizujące i wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Gmina wnosi w przedsięwzięcie wkład niefinansowy, udostępniając sale lekcyjne. Z dofinansowania unowocześnienia sal w trzech szkołach skorzysta 240 uczniów.

(joan)

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe