Emerytowani pedagodzy z Pochodniami Oświaty

  • 19.10.2017, 09:13
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Emerytowani pedagodzy z Pochodniami Oświaty

Nagrody i życzenia otrzymali od władz miasta nauczyciele międzyrzeckich szkół. W piątek 13 października w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 odbyły się miejskie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej, to jedyny w roku moment, aby wyrazić wdzięczność nauczycielom za ich pracę. Jak odpowiedzialny to zawód, wymagający m.in. stałej zdolności podnoszenia swoich kwalifikacji, podkreślił otwierając piątkową uroczystość burmistrz miasta.

– Wiele troski, wysiłku oddajecie państwo codziennie, po to by budować przyszłość naszego narodu. I wcale nie jest to łatwa praca, wielokrotnie na granicy wytrzymałości, ale zawsze z uśmiechem, zawsze ze zrozumieniem. Za to w imieniu społeczności naszego miasta państwu serdecznie dziękuję. A wcale nie jest łatwo sprostać oczekiwaniom tak wielu środowisk. dzisiaj gdy wszechobecna wiedza w internecie, szum informacyjny, gdzie trudno odróżnić, kto mówi prawdę, kto fałszywie stara się zakłamać, dzięki państwu zdolnościom, talentom, staracie się pokazać ludziom młodym jaka jest granica między dobrem a złem – mówił burmistrz Zbigniew Kot.

Nauczycielom podczas uroczystości wręczono nagrody resortowe, złote i srebrne medale za wieloletnią służbę, nagrody dyrektorów szkół oraz przyznawane emerytowanym nauczycielom przez burmistrza miasta Pochodnie Oświaty. Tymi wyjątkowymi wyróżnieniami odznaczeni zostali: Barbara Dobruk, Henryka Domańska, Anna Kamińska, Danuta Kamińska, Wiesław Lecyk oraz Barbara Petruczenko.

Część artystyczną przygotowali uczniowie szkoły. I tym razem, to oni zrobili maleńki test wiedzy swoim nauczycielom.

Monika Pawluk

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe