JANÓW PODLASKI: Wyniki finansowe stadniny poniżej oczekiwań

  • 19.10.2017, 11:01 (aktualizacja 19.10.2017, 11:08)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
JANÓW PODLASKI: Wyniki finansowe stadniny poniżej oczekiwań

Około 218 tys zł zysku odnotowała w 2016 roku Stadnina Koni w Janowie Podlaskim. To dużo niższy wynik niż w poprzednich latach, kiedy to na plusie bywało nawet kilka milionów złotych.

Z działalności związanej z hodowlą koni uzyskano około 662 tys zł, natomiast w związku z hodowlą bydła mlecznego 205 tys zł. Natomiast ujemny wynik w kwocie około 650 tys zł związany jest z roślinną produkcją towarową. – Zaznaczam, że kalkulacja dotycząca produkcji roślinnej uwzględnia również koszty wytworzenia pasz na użytek własny, które znaczenie zaniżają wynik finansowy z produkcji roślinnej – informuje Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Jeszcze w maju Sławomir Pietrzak zapewniał, że stadnina jest w dobrej kondycji finansowej.

Środowisko związane z koniarzami mocno obawia się o przyszłość stadniny w związku z fatalnym wynikiem finansowym. – Jeżeli Marek Trela zostawił wcześniej ponad 3 mln zysku, to gdzie się podziały te pieniądze? Aukcja była fatalna. Zarobiły firmy obsługujące imprezę, natomiast w ogóle nie zarobiły stadniny.  – mówi Alina Sobieszak z "Araby Magazine".

Stadnina Koni w Janowie Podlaskim od czasu odwołania Treli boryka się z dużymi problemami. Ostatnia aukcja Pride Of Poland okazała się wielką klapą. Pomimo szumnych zapowiedzi o profesjonalnej organizacji, zdołano sprzedać jedynie 6 z 25 wystawionych koni, za 420 tys. euro. 

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, 24 października

Maciej Maciejuk

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stajenny
Stajenny 19.10.2017, 16:01
Spokojnie . proszę nie mówić że było tak dobrze .
Niech sie wypowiedzą fachowcy m wyniki były a może sprzedawano wszystko jak popadnie ?
Kto sponsoruje ten artykuł ?
tym
tym 19.10.2017, 12:31
U nas choć koni się nie czepiają

Pozostałe