Pocisk artyleryjski na podwórku

  • 21.10.2017, 13:02
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Pocisk artyleryjski na podwórku

Mieszkaniec janowskiej gminy znalazł 19 października w ziemi obok swojej posesji niewybuch prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Okazało się, że był to pocisk artyleryjski z zapalnikiem.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast przyjechali policjanci, a wojskowy patrol saperski zajął się neutralizacją niewybuchu. – Mimo że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne pamiątki z tego okresu. Niewybuchy i niewypały, choć tyle lat leżą pod ziemią, nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie – apeluje Barbara Salczyńska Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Białej Podlaskiej. W przypadku znalezienia niewypału lub niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję, a miejsce zabezpieczyć przed dostępem innych osób.

(mm)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe