Nagrody i odznaczenia za nauczycielski trud

  • 23.10.2017, 11:05 (aktualizacja 23.10.2017, 14:04)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Nagrody i odznaczenia za nauczycielski trud

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej na terenie działania bialskiej delegatury Kuratorium Oświaty odbyły się w tym roku w Radzyniu Podlaskim. Z rąk wicewojewody i lubelskiej kurator oświaty odznaczenia prezydenckie i resortowe odebrało tu 141 nauczycieli i pracowników oświaty.

Gospodarz uroczystości, która 17 października odbyła się w budynku radzyńskiej Szkoły Podstawowej nr 2, lubelska kurator oświaty Teresa Misiuk podkreślała poziom prezentowany przez nauczycieli województwa lubelskiego. – Na uroczystości w Warszawie troje nauczycieli z województwa otrzymało honorowy tytuł profesora oświaty. Minister Anna Zalewska uhonorowała swoją nagrodą 32 nauczycieli z naszego województwa – mówiła kurator, przypominając czemu obchodzone w październiku święto jest ważne. – Święto Komisji Edukacji Narodowej to jeden dzień w roku, kiedy możemy oddać należny szacunek nauczycielom i pracownikom oświaty. Oświata to dziedzina życia społecznego niezwykle ważna, bo ma na względzie rozwój życia każdego człowieka, społeczeństw i narodów.

Głównym punktem wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Radzyniu Podlaskim było oczywiście wręczenie odznaczeń prezydenckich i resortowych. Łącznie do dekoracji stanęło 141 nauczycieli i pracowników oświaty. Wśród nich 9 nauczycieli radzyńskich szkół. Medale od prezydenta Andrzeja Dudy "Za długoletnią służbę" odebrali: srebrny – Renata Wierzchowska z I LO i Dorota Baran z SP nr 2, brązowy – nauczycielki I LO Monika Nowicka, Monika Ostasiewicz i Anna Warwas. Medalami Komisji Edukacji Narodowej nagrodzono: wicedyrektor SP nr 2 Mariolę Kubaczyńską i Izabelę Świć z I LO. Natomiast nagrodę Lubelskiego Kuratorium Oświaty wręczono: dyrektor I LO Ewie Grodzkiej i Wojciechowi Mackiewiczowi z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, 23 października

Joanna Danielewicz

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (67)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe