Czego dowiedzieli się o wolontariacie?

  • 26.10.2017, 07:58
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Czego dowiedzieli się o wolontariacie?

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy od 24 do 30 września realizowany był projekt "Wolontariat – dobry wybór", w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

Projekt miał na celu rozwijanie aktywnych postaw, nabywanie wiedzy i umiejętności w kwestii technik dziennikarskich, zapoznanie się z sytuacją wolontariatu w swojej okolic oraz rozpowszechnianie materiałów promujących wolontariat i pogłębienie zrozumienia z młodzieżą z Polski i Litwy. – Każdy dzień spędzany wspólnie przynosił wiele nowych doświadczeń, wiedzy, okazji do wzajemnego uczenia się, nawiązywania przyjacielskich relacji oraz do zabawy i aktywnego wypoczynku. Uczestnicy poznali historię i zwiedzili teren dworsko-parkowy w Roskoszy wraz z warsztatami ginących zawodów. No i integrowali się poprzez gry i zabawy, także na świeżym powietrzu – mówi Maja Hince, specjalista ds. realizacji programów OHP w Roskoszy.

Zaproszenie do podzielenia się swymi doświadczeniami o wolontariacie przyjął Marcin Jakóbiuk, wychowawca w Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej, oraz Marta Pomorska, twórczyni 13. Bialskiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Astus, działającej przy Szkole Podstawowej nr 3. Uczestnicy mieli też okazję do spotkania i rozmowy z pracownikami Caritasu Diecezji Siedleckiej, Spółdzielni Inwalidów Elremet, Spółdzielni Bialskie Cuda i Świetlicy Środowiskowej Dziupla. Zebrane materiały młodzież wstępnie opracowała, by zaprezentować je na konferencji prasowej. Projektu potrwa do końca października. Wtedy wydany zostanie folder oraz przygotowany reportaż filmowy o wolontariacie.

Maciej Maciejuk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Iza
Iza 5.11.2017, 00:00
Wolontariat to zawsze dobry wybór. Bez znaczenia w jakim miejscu. Każdy tutaj może znaleźć coś dla siebie, bo istnieją różne organizacje, zrzeszenia, fundacje, schroniska i inne, które potrzebują wolontariuszy. Ja jestem wolontariuszką w Fundacji Szlachetny Gest, gdzie dbamy o to, aby przywrócić uśmiechy na dziecięcych twarzach - pomagamy dzieciom chorym, niepełnosprawnym. Gdyby ktoś był zainteresowany to jesteśmy otwarci na nowe osoby.

Pozostałe