Śpiewali i wspominali Jana Pawła II

  • 26.10.2017, 08:04
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Śpiewali i wspominali Jana Pawła II

W świetlicy PGR w Cieleśnicy po raz piętnasty odbył się Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Dorosłych. Nie brakowało wspaniałych muzycznych uniesień a także wspomnień o papieżu Janie Pawle II.

W tym roku podczas przeglądu wystąpiło dziesięć zespołów z powiatu bialskiego. Pojawili się goście m.in. z Rogoźnicy, Zabłocia, Zahorowa, Bokinki Królewskiej, czy nawet Międzyrzeca Polskiego. Oczywiście nie mogło zabraknąć zespołów z gminy Rokitno. Na wydarzeniu pojawiły się także Koła Gospodyń Wiejskich.

– Przez wiele, wiele lat poświęcacie swój wolny czas innym ludziom. Czasami zostawiacie swoje rodziny, ale wracacie do nich z radością, wszystko robicie dla drugiego człowieka – mówił Jacek Szewczuk, wójt gminy Rokitno. Jak co roku w organizacje imprezy włączają się mieszkańcy. Pierwsza część imprezy była poświęcona wspomnieniom związanym z papieżem Janem Pawłem II.

Natomiast później był już czas na prezentacje zespołów. Każdy wykonawca zaśpiewał lub wyrecytował przygotowany wiersz. – To okazja do spotkania się zespołów i mieszkańców. Chcemy, żeby zobaczyli jak wygląda kultura czy biesiada w innych gminach. Ludzie mogą wymienić się na przykład doświadczeniem by kultywować to co mamy najlepsze, czyli naszą ludowość. Wykonane zostało sporo utworów, w tym nawet chachłackie – mówi Alicja Jawoszak, dyrektor Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie. Każdy z zespołów po występie otrzymał podziękowania oraz statuetki. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe, wójt gminy Rokitno oraz Gminna Instytucja Kultury.

Maciej Maciejuk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe