Delegacja z Islandii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej

  • 26.10.2017, 13:31 (aktualizacja 26.10.2017 13:48)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Delegacja z Islandii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej i Szpital Landspitali w Reykjaviku podjęły się współpracy na poziomie Funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach Projektu pn. „Rozwój współpracy jednostek ochrony zdrowia na rzecz wypracowania skutecznych metod i form opieki nad kobietą i dzieckiem”.

W ramach realizacji projektu, w dn. 25-26 października w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej gości delegacja z Islandii – przedstawiciele Szpitala w Reykjaviku i Szpitala w Akureyri.

25 października uczestnicy projektu spotkali się z Dariuszem Oleńskim, dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Podczas spotkania omówiono system ochrony zdrowia w Polsce. Następnie delegacja udała się na wizytę studyjną po szpitalu. Odwiedzono między innymi Centrum Chorób Zakaźnych i Ftyzjopulmonologii, Zespół Poradni Specjalistycznych, Laboratorium, Oddział Kardiologiczny, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Zwieńczeniem wizyty była wizyta w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym i Oddziale Neonatologicznym. Były to kluczowe miejsca, ponieważ projekt bezpośrednio dotyczy opieki nad kobietą i dzieckiem. Ordynatorzy: dr n. med. Andrzej Kisiel oraz lek. med. Riad Haidar dokonali prezentacji oddziałów. Dzięki takim działaniom możliwa jest wymiana wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie wypracowania skutecznych metod i form opieki nad kobietą i dzieckiem.

Z kolei 26 października odbyła się konferencja podsumowująca projekt. Podczas seminarium wykłady wygłoszą: dr n. med. Andrzej Kisiel (Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, specjalista IIo z zakresu położnictwa i ginekologii), Joanna Szulganiuk (Kierownik Działu Świadczeń Medycznych) „Organizacja i finansowanie koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży” oraz lek. med. Riad Haidar (Ordynator Oddziału Neonatologicznego, specjalista IIo z neonatologii) „Opieka neonatologiczna w Polsce na przykładzie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej”.

 

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe