Uchodźcy mają problem z wjazdem do Polski

  • 23.08.2016, 21:49
  • Maciej Maciejuk
Uchodźcy mają problem z wjazdem do Polski Maciej Maciejuk
Stowarzyszenie Interwencji Prawnej stworzyło raport, z którego wynika, iż pogranicznicy na polsko-białoruskim przejściu w Terespolu utrudniają cudzoziemcom ubieganie się o ochronę prawną w Polsce.

SIP informuje, iż Straż Graniczna m.in. w Terespolu odmawiała przyjmowania wniosków obcokrajowców o ochronę narodową w skrajnych przypadkach nawet po kilkadziesiąt razy. Z raportu wynika również, iż niejednokrotnie do SIP zgłaszali się obcokrajowcy, którzy opisywali historie prześladowań ze swoich krajów. Jak jednak twierdzą, funkcjonariusze nie byli przekonani do historii, uznając zagrożenie za niewystarczająco poważne, by wpuścić uchodźców do Polski w celu złożenia wniosku o ochronę międzynarodową.

Więcej na ten temat w papierowym "Słowie" z wtorku 23 sierpnia.

Maciej Maciejuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe