Biała Podlaska: 9 Ogólnopolski Tydzień Kariery

  • 01.11.2017, 11:29
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: 9 Ogólnopolski Tydzień Kariery

Uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi  w Białej Podlaskiej wzięli udział w 9 Ogólnopolskim Tygodniu Kariery pod hasłem "Ja na rynku pracy - moje talenty i moje kompetencje". Aktywnie uczestniczyli w działaniach na terenie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi oraz w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej.

III klasa gimnazjum rozpoczęła Tydzień Kariery 16 października zajęciami z przedsiębiorczości prowadzonymi przez pana T. Kucharuka, który wraz z uczniami określał cechy osoby przedsiębiorczej jednocześnie odwołując się do cech posiadanych przez uczniów. Zachęcał ich do opracowania "mapy myślowej", która miała zobrazować zasady założenia własnej firmy.

Doradca zawodowy z CEiPM OHP rozwiązał z uczniami test "Czy się do tego nadaję" i analizował go wraz z gimnazjalistami. Natomiast pedagog szkolny Magdalena Miczko zainicjowała obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery wystawą na szkolnym korytarzu pt. "Moje kompetencje", która miała na celu przede wszystkim kształtowanie wśród uczniów postawy przedsiębiorczej oraz wzbogacanie umiejętności niezbędnych w poszukiwaniu swojego miejsca na rynku pracy. 

W dniach 19.10 – 20.10.2017r. dla młodzieży klas VII, II i III gimnazjum został przygotowany quiz na temat postawy przedsiębiorczej i rynku pracy. Była to okazja aby na długich przerwach między lekcjami uczniowie mogli bliżej poznać tematykę związaną z przedsiębiorczością. W quizie wzięło udział 60 uczniów. Pytania dotyczyły m.in. cech osoby przedsiębiorczej, dokumentów niezbędnych przy ubieganiu się o pracę, zawodów przyszłości czy źródeł informacji o rynku pracy. Wśród innych atrakcji znalazły się pokazy filmów animowanych z portalu internetowego NBPportal.pl, a uczniowie przygotowali gazetkę ścienną dotyczącą cech charakteru dobrego pracownika.

Młodzież chętnie uczestniczyła w wydarzeniach zorganizowanych w związku z 9 Ogólnopolskim Tygodniem Kariery. Dla niektórych były to nowe tematy, inny pogłębili posiadaną dotychczas wiedzę. Każdy uczeń z pewnością wyniósł z tych spotkań coś wartościowego.

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe