Seniorzy wciąż głodni wiedzy [ZDJĘCIA]

  • 06.11.2017, 09:59 (aktualizacja 06.11.2017, 10:08)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Seniorzy wciąż głodni wiedzy [ZDJĘCIA]

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II rozpoczęli kolejny rok akademicki. Zgłosiło się osiemnaście nowych osób.

Wśród nowo przyjętych słuchaczy znalazł się m.in. Zbigniew Dacewicz. Choć pracuje jeszcze zawodowo, postanowił, że wygospodaruje czas na spotkania w ramach zajęć UTW. – Zainspirowała mnie moja partnerka życiowa, bo ona uczestniczy w zajęciach już trzeci rok. Gdy opowiadała w domu o barokowych gzymsach, o baletach węgierskich, wynosząc tę wiedzę z wykładów, to czułem się głupszy od niej. Jestem głodny wiedzy, więc pomyślałem: zapiszę się. Poza tym sam nie miałbym chęci i odwagi, by na przykład pojechać do opery, a w grupie zorganizowanej jest łatwiej – mówi pan Zbigniew.

Przewodnicząca UTW przy PSW podkreśla, że ciekawych form spędzania czasu w rozpoczętym roku akademickim nie zabraknie. – W ubiegłym roku akademickim ćwiczyliśmy nie tylko ciało, ale i umysł, w ramach zajęć z ćwiczenia pamięci. W tym roku będziemy kontynuować to, co już organizowaliśmy. Wysłuchamy wykładów, zobaczymy prezentację, wybierzemy się w wirtualną podróż, poznamy style w architekturze i sztuce, zaplanowaliśmy zimowy wypoczynek z rehabilitacją w Krynicy Zdrój i letni w Świnoujściu oraz wycieczkę wodami Mazur – wylicza Irena Mikiciuk.

Zadowolenia z przyjęcia nowych słuchaczy nie kryje rektor PSW, który podkreśla, że uczelnia jest miejscem, gdzie spotykają się ludzie z kilku pokoleń. Z kolei wiceprezydent Michał Litwiniuk zwraca uwagę, że nigdy nie jest za późno na naukę. – Pokazujecie, że mimo życiowej dojrzałości, to młodzieńcze pragnienie wiedzy wciąż się w was pali – powiedział podczas inauguracji roku akademickiego.

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, 7 listopada

Justyna Dragan

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (27)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe